ГоловнаЕкономікаДержава

У Фіскальній службі відзначили дивно низькі доходи в деклараціях зірок шоу-бізнесу та спорту

Телезірки і кумири суспільства декларують по кілька сотень або навіть десятків гривень за рік.

У Фіскальній службі відзначили дивно низькі доходи в деклараціях зірок шоу-бізнесу та спорту
Фото: mignews.com.ua

Багато відомих артистів задекларували за 2018 рік кілька сотень або навіть десятків гривень доходів. Про це сьогодні повідомив в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов на своїй сторінці в Фейсбуці.

"Незважаючи на яскравий позитивний імідж, наші зірки на ділі далеко не завжди виступають зразковими платниками податків. Нерідко взагалі забувають, що є такими ж декларантами доходів, як і їх глядачі ... Декларують відсутність доходів або зовсім незначні суми (наприклад, кілька сотень або навіть кілька десятків гривень). Часто забувають про доходи, отримані за кордоном", - написав Бамбізов.

Серед відомих артистів, які вказали мінімальні доходи, Бамбізов назвав, зокрема, Анну Сєдокову, Ані Лорак, DZIDZO, Камалію, фронтмена гурту "Бумбокс" Андрія Хливнюка, Позитиву (гурт "Время і Стекло"), Марію Яремчук, Амадора Лопеса, Maruv, Олександру Зарицьку (група KAZKA). Крім того, низькі доходи декларують і відомі спортсмени, серед яких Василь Ломаченко, Еліна Світоліна і Олександр Усик.

"Складається перше враження: творча діяльність значної кількості наших знаменитостей - це суворий шлях безсрібника, що супроводжується майже аскетичним засобом життя і звичкою давати благодійні концерти - ніяк інакше. У той же час імена цих артистів, спортсменів і провідних встигли вивчити навіть ті, хто мало цікавиться популярною культурою або спортом. При цьому самі знаменитості виглядають цілком забезпеченими людьми і ведуть відповідне публічне життя", - зазначив Бамбізов.

Всього суб'єкти підприємницької діяльності, які займаються артистичною, театральною діяльністю та мистецтвом, задекларували за підсумками 2018 року 127 млн грн доходів. Рекордсменами "в особистому заліку" стали два відомих ведучих, які в минулому році отримали найбільші суми доходів: 158 млн грн і 26,9 млн грн. Серед співаків рекорд – 11,8 млн грн.

Як позитивний приклад Бамбізов він назвав Монатика, Тіну Кароль, Олега Винника, Костянтина Меладзе.

"Ми і далі опрацьовуємо інформацію від артистів, ведучих, музикантів, спортсменів та інших відомих декларантів. Аналізуємо звітність, яку вони подали і подають до контролюючих органів, встановлюємо реальні джерела їх доходів, оцінюємо їх фактичний майновий стан, витрати і засоби до існування, отримуємо і зіставляємо інформацію з різних джерел", - додав Бамбізов.

Загальна сума задекларованого за підсумками минулого року доходів становила 83,6 млн грн в порівнянні з 57,5 млн грн за підсумками 2017-го.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram