ГоловнаЕкономікаБізнес

"Енергоринок" й "Укренерго" готуються до старту нового ринку електроенергiї 1 липня

ДП "Енергоринок" почало здійснювати тестові операції на ринку.

"Енергоринок" й "Укренерго" готуються до старту нового ринку електроенергiї 1 липня
Фото: Макс Требухов

Відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії", оператор системи передачі (державне підприємство "НЕК "Укренерго") і оператор ринку (ДП "Енергоринок") розпочали здійснення тестових операцій з купівлі-продажу електричної енергії на відповідних сегментах нового ринку електричної енергії.

Про це йдеться на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), пишуть "Українські новини".

ДП "Енергоринок" розпочало здійснення тестових операцій на ринку "на добу наперед" і внутрішньодобовому ринку та тестування роботи балансуючої групи гарантованого покупця. У свою чергу, ДП "НЕК "Укренерго" розпочало здійснення тестових операцій на ринку електричної енергії: запущено модуль програмного забезпечення адміністратора розрахунків за реєстрацію двосторонніх договорів, на якому здійснюються відповідні тестові операції, та розпочато реєстрацію учасників ринку. Також, ДП "НЕК "Укренерго" опублікувало на власному веб-сайті план-графік запуску решти модулів програмного комплексу системи управління ринком та проведення консультацій і навчань щодо таких модулів.

Як повідомляли, з 1 липня планується введення нового ринку електричної енергії в Україні, який імплементує норми третього енергопакету Європейського Союзу (ЄС). Від своєчасного введення ринку залежить, чи отримає Україна макрофінансову допомогу в розмірі 500 млн євро від ЄС у 2019 році.

Міжнародна спільнота висловила стурбованість гальмуванням запуску нового ринку електроенергії та закликає оперативно провести засідання Координаційного центру з впровадження нового ринку електроенергії. Про це йдеться в спільному листі голови представництва Євросоюзу в Україні Х'юг Мінгареллі, директора Європейського енергетичного співтовариства Янеса Копача, голови представництва Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні Жан-Еріка де Загона, керуючого директора Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне, директора місії USAID в Україні Сьюзан Фріц.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram