ГоловнаЕкономікаДержава

ДФС підбила підсумки пільгового розмитнення "євроблях"

Автовласники оформили 218 тисяч машин.

ДФС підбила підсумки пільгового розмитнення "євроблях"
Фото: Александр Рудоманов

Державна фіскальна служба повідомила, що з 25 листопада 2018 року по 24 лютого 2019 року на пільгових умовах розмитнили 218 тисяч транспортних засобів на іноземних номерах. Їхні власники сплатили до бюджету 13,5 млрд гривень, повідомила прес-служба ДФС.

Майже 140 тисяч машин - це так звані "євробляхи", які потрапили в Україну до набуття чинності нових правил і перебували на території країни в митному режимі тимчасового ввезення або транзиту. За їхнє оформлення сплатили 8,65 млрд гривень, у тому числі 4,3 млрд гривень акцизного податку, 2,5 млрд гривень ПДВ, 0,772 млрд гривень мита.

Майже 87% "євроблях", а саме 121,4 тисячі, порушили терміни перебування в Україні. За них власники добровільно сплатили 1,03 млрд грн (8500 за кожне авто). Це звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митних режимів.

Найбільше автомобілів оформили Київська міська митниця - 24,1 тис. автомобілів, Волинська - 15,4 тис., Закарпатська - 12,1 тис., Львівська - 11,2 тис., Чернівецька - 10,7 тис. автомобілів.

Останні "євробляхи" будуть оформлені за пільговою ставкою акцизного податку (коефіцієнт 0,5) до четверга, але вони вже істотно не вплинуть на загальну статистику.

Нагадаємо, 8 листопада 2018 року у Верховній Раді ухвалили два закони стосовно "євроблях".

Перший ввів нову формулу акцизного податку, який розраховують як множення базової ставки (від 50 до 150 євро залежно від типу і об'єму двигуна) на коефіцієнт двигуна (обсяг/1000) і коефіцієнт віку (кількість повних календарних років).

Другий сильно підвищує розміри штрафів за порушення термінів перебування "євроблях" в Україні. Вони набудуть чинності з 24 травня. Доти буде діяти так званий перехідний період, коли розмитнити машину можна буде на загальних умовах, але без штрафу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram