Друзям Гройсмана закон не писаний?

Ось уже протягом півтора року приватна бізнес структура «Київський міжнародний університет» незаконно займає земельну ділянку в Святошинському районі столиці, яку повинна була звільнити ще на початку минулого року. При цьому, Київська міська рада відмовила в поновленні договору оренди по Верховинній, 80 Б, в тому числі, через те, що тепер вже колишній орендар здійснював на ній незаконне будівництво.

Фото: Макс Требухов

Приватний ВУЗ належить Хачатуру Хачатуряну, який також очолює партію «Совість України». Ту саму, від якої в 2010 році балотувався на посаду міського голови Вінниці нинішній глава уряду Володимир Гройсман. Так само від цієї політичної сили висувався у 2015 році скандально відомий мер Полтави Мамай, який «прославився» жорстоким протистоянням з громадою теж через незаконне будівництво.

Депутати Київради і навіть Верховної ради неодноразово зверталися до влади – міського голови, профільних департаментів КМДА з вимогою повернути фактичний контроль громаді міста над земельною ділянкою та привести її до належного стану. Річ в тім, що колишній орендар не просто контролює цю ділянку, на ній досі є котлован глибою близько трьох метрів. Крім того, ділянка досі обнесена будівельним парканом і громада не має до неї доступу.

Фактично мова йде про самозахоплення земельної ділянки. Згідно із статтею 211 Земельного кодексу України, самовільне зайняття земельної ділянки є порушенням земельного законодавства. Воно виявляється у діях, які свідчать про фактичне використання ділянки, в тому числі, до одержання документа, який надає таке право. Договору оренди на ділянку по Верховинній 80 Б нема.

За ці дії передбачено кримінальну відповідальність (ст. 197-1 Кримінального кодексу України). При цьому, вона передбачає відповідальність також і за самовільне будівництво на такій ділянці. Більше того, у випадку, якщо бізнес структура Хачатуряна не сплачує оренду до міського бюджету, вона завдає цим збитків територіальній громаді міста, які постійно зростають.

Тим не менш, пан Хачатурян демонстративно відмовляється дотримуватися законодавства. Столична влада не вчиняє жодних дій з метою повернути ділянку під контроль громади, відкрити до неї доступ та змусити «Київський міжнародний університет» привести до належного стану. До речі, навчальний заклад не просто виступає замовником будівництва двадцятиповерхового «гуртожитку». Він є забудовником. А будівництво, оформив як «реконструкцію з розширенням» чотириповерхової будівлі, яка раніше мала 2 поверхи. При цьому, просто викопано котлован і планується звести новий будинок.

Детальніше про порушення тут.

Міський голова Віталій Кличко, керівництво Департаменту благоустрою та Департаменту земельних ресурсів КМДА грають в пінг-понг. «Вивчають», здійснюють «перевірки» та пересилають депутатські звернення на інші установи чи одне одному. Але жодних реальних дій не вчиняють. Частину документів можна вивчити тут.

Очевидно, що мова тут іде не лише про порушення з боку забудовника, який захопив та незаконно утримує земельну ділянку. Мова йде про бездіяльність столичної влади на чолі особисто з Віталієм Кличком. Влада вже півтора роки грає в «дурня» та не вживає жодних дій з метою усунути порушення законодавства.

В цій справі вже заляпалися і міська влада і судді Київського господарського апеляційного суду. Те, що влада загалом взяла курс на тотальне знищення життєвого простору киян та історичної спадщини міста в догоду забудовникам, вже ні для кого не секрет. Чого тільки вартує намагання прийняти десятки проектів детальних планів територій, які легалізують вже існуючі незаконні забудови та планують остаточне знищення міста. Все це заради цілком прозаїчного бажання заробити побільше брудних коштів.

Шматочок пирога намагається увірвати собі й Хачатурян, який очевидно має зв’язки у найвищих ешелонах влади, в тому числі, зігравши свого часу певну роль у політичній кар’єрі Гройсмана. Останній в одному з ефірів пообіцяв втрутитися в ситуацію із одним з численних незаконних будівництв столиці. Що ж, потрібно бути послідовним у своїх діях і зупинити сваволю Хачатуряна. Чи друзям прем’єра закон не писаний?

Олександр Солонько Олександр Солонько , Юрист, політичний аналітик, громадський активіст
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram