Подвійні стандарти щодо Росії?

Дивно, що українські експерти і ЗМІ досить мляво відреагували на таку важливу подію, як підписання угоди про будівництво нової вітки газопроводу Північний потік 2 на 55 млрд кубометрів на рік між російським Газпромом і провідними європейськими концернами з Німеччини, Австрії, Англії, Нідерландів та Франції, яке відбулося 31 серпня 2015 року у Владивостоці, на форумі Східного партнерства.

Фото: EPA/UPG

Ще більше дивує мовчання офіційного Києва. Адже мова йде про суттєве потенційне зменшення обсягів транзиту російського газу через територію України. Тобто – з використанням української ГТС.

Більше того, відновлені переговори між російським Газпромом і німецькою енергетичною компанією BASF, які були перервані наприкінці минулого року.

Очевидно, що зменшення транзиту російського газу через Україну не є катастрофою. Однак не під час війни! Тим більше – при начебто діях антипутінської міжнародної коаліції.

На транзиті наша держава заробляє приблизно 1,5 млрд.доларів за рік. З одного боку, це не мала сума заробітків. З другого – це не критична сума грошей для 45-ти мільйонної держави (адже, це складає трохи більше, як 33 долари на рік для кожного громадянина України). Її можна перекрити за рахунок розвитку інших галузей. Але із втратою такої суми наша держава може позбутися тих проблем, які щороку створює нам РФ. А це, мабуть, коштує більше, ніж прибутки від забезпечення транзиту російського газу.

Всі згадані події можуть свідчити про «подвійні стандарти» у питаннях, що стосуються російської агресії в Україні.

І тут не варто наївно думати, що згадані події не пов’язані з голосуванням за зміни до Конституції України, із певним зменшенням активності бойовиків на Донбасі та іншими подіями, до яких має пряме або опосередковане відношення Кремль.

Зокрема, варто б співставити об’єктивні втрати Кремля від західних санкцій і їх потенційні прибутки від торгівлі газом через Північний потік 2.

Схоже на те, висловлюючись мовою одного покійного відомого політика, що нас, українців, черговий раз «развели, как котят». Або ми чогось не знаємо.

Богдан Соколовский Богдан Соколовский , Экс-уполномоченный Президента Украины по международным вопросам энергетической безопасности Богдан Соколовский
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter