ГоловнаСвіт

Правова база "Південного потоку" мусить відповідати законам ЄС, - єврокомісар

Тому Єврокомісія пропонує відкласти проект до повної відповідності законодавству ЄС

Правова база "Південного потоку" мусить відповідати законам ЄС, - єврокомісар
"Южный поток" в Болгарии в октябре 2013 года...
Фото: bivol.bg

У Європейській комісії впевнені, що російський проект розвитку та побудови газопроводів у країни-члени ЄС в обхід України "Південний потік” не матиме подальшого розвитку, якщо правову і нормативну базу не буде приведено у відповідність до законодавства Євросоюзу.

Про це повідомив віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань енергетики Марош Шевчович, пише УНІАН.

"Європейська комісія не виступає проти розвитку "Південного потоку" (або будь-якого іншого подібного трубопроводу), але наполягає на тому, що цей проект може бути розроблено тільки тоді, коли буде приведено в повну відповідність із законодавством ЄС", - зазначив єврокомісар.

За словами Шевчовича, розвиток трубопроводів, які суперечать законодавству ЄС, може поставити під загрозу функціонування внутрішнього ринку і створити ризики для безпечного постачання енергоресурсів в ЄС.

Єврокомісар підкреслив, що в тому вигляді, в якому було реалізовано двосторонні угоди Росії з певними країнами-членами ЄС щодо "Південного потоку" на практиці, вони такі, що не відповідають законодавству ЄС.

Таким чином, ”Європейська комісія пропонує відкласти проект "Південний потік” доти, поки не буде забезпечено повну відповідність законодавству ЄС", а також пропонує знову дати оцінку цьому проекту у світлі пріоритетів ЄС, враховуючи енергетичну безпеку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram