ГоловнаПолітика

Рада азербайджанців України закликала Верховну Раду засудити проведення виборів у Нагірному Карабасі

МЗС України вибори не визнало.

Рада азербайджанців України закликала Верховну Раду засудити проведення виборів у Нагірному Карабасі
Нагорный Карабах
Фото: kavkaz-uzel.ru

Рада азербайджанців України (РАУ) надіслала звернення на ім'я спікера Дмитра Разумкова із закликом засудити у Верховній Раді проведення "незаконних "президентських" і "парламентських" виборів у ніким не визнаній "Нагірно-Карабаській Республіці", а також церемонію інавгурації "президента" цього утворення". Про це йдеться у зверненні Ради.

"Такі кроки є черговими фактами терору проти Азербайджанської Республіки, порушенням її Конституції і міжнародних правових норм, а також кроками, які завдають шкоди встановленню миру і забезпечення стабільності в усьому кавказькому регіоні. Багато держав і міжнародні організації, в тому числі країни Європейського Союзу, ОБСЄ, НАТО, Організація Ісламської Співпраці, Тюркська Рада, ГУАМ, Європейський парламент, Парламентська асамблея турецькомовних країн, засудили сам факт проведення цих «виборів» і підтвердили визнання територіальної цілісності Азербайджанської Республіки", - йдеться у зверненні.

У Раді азербайджанців нагадали, що в цей час 20% території Азербайджану, включаючи Нагірний Карабах і 7 прилеглих до нього районів, перебувають під окупацією вірменських збройних загонів, а понад мільйон азербайджанців були виселені насильницьким способом з території Республіки Вірменія та з окупованих нею азербайджанських територій.

"Ми переконані, що такі кроки, як організація «президентських» і «парламентських» виборів і інавгурація «президента» в ніким не визнаній «НКР» завдають серйозної шкоди переговорному процесу щодо мирного врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту.

Ми просимо Верховну Раду України, законодавчий орган країни, частина території якої також незаконно захоплена сусідньою державою, вимагати звільнення всіх окупованих територій Азербайджану і повернення до своїх домівок, на свою землю насильно вигнаного звідти азербайджанського населення", - йдеться у зверненні РАУ.

Нагадаємо, МЗС України засудило проведення виборів у Нагірному Карабасі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram