ГоловнаПолітика

Оприлюднено текст президентського проекту поправок до Конституції про прагнення України в ЄС і НАТО

Проект закону був зареєстрований у парламенті в понеділок, 3 вересня.

Оприлюднено текст президентського проекту поправок до Конституції про прагнення України в ЄС і НАТО
Фото: Макс Требухов

Текст президентського законопроекту (№9037) про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваженнях Верховної Ради буде "реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору".

Президент України стане гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО. Кабінет міністрів, своєю чергою, повинен буде забезпечувати реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

Водночас у преамбулі конституційними змінами пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує "європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України".

Крім того, глава держави пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що "використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою".

Президентський проект закону був зареєстрований у парламенті в понеділок, 3 вересня.

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким вступ України в НАТО визначається як одна з основ зовнішньої політики. Його підтримали 276 народних депутатів, тоді як для зміни Конституції необхідно мінімум 300 голосів.

Курс на членство в НАТО прописано в законах "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" та "Про основи національної безпеки України". Військова доктрина України також передбачає розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав - членів НАТО.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада має намір розглянути в першому читанні законопроект про закріплення в Конституції прагнення України до членства у Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору (НАТО) до кінця вересня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram