ГоловнаПолітика

Рада ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примус до шлюбу

За ухвалення законопроекту №4952 проголосував 241 нардеп.

Рада ввела кримінальну відповідальність за домашнє насильство і примус до шлюбу
Оказание помощи женщине, ставшей жертвой домашнего насилия, Славянск, 11 января, 2017
Фото: kramatorsk.info

Верховна Рада ввела кримінальну відповідальність за примушування до вступу у шлюб і домашнє насильство.

За ухвалення в цілому законопроекту №4952 проголосував 241 депутат за мінімально необхідних 226.

Документ повинен імплементувати в українське законодавство положення Конвенції про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Зокрема, примушування до шлюбу або заманювання з цією метою особи на територію іншої держави передбачає арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо теперішнього або колишньому члена подружжя карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 5 років, або позбавленням волі до 2 років .

Особам, які вчинили домашнє насильство, суд може заборонити перебувати в місці спільного проживання з потерпілою особою або заборонити наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи, а також заборонити телефонні розмови і контактувати через третіх осіб.

У Кримінальному кодексі прописується, що примус особи без її згоди до вчинення актів сексуального характеру з особою, від якого потерпіла особа матеріально залежна або залежна по службі, передбачає штраф до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 тис. гривень) або обмеження волі до 2 років.

У разі підписання Президентом Петром Порошенком закон набуде чинності через рік після опублікування.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року Верховна Рада не ратифікувала конвенцію Ради Європи проти насильства щодо жінок і домашнього насильства через наявність у ній понять "гендер" і "сексуальна орієнтація".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram