ГоловнаПолітика

Рада зняла недоторканність з Розенблата, але не дозволила затримати

Депутату інкримінують хабарництво і зловживання впливом.

Верховна Рада надала згоду на притягнення нардепа Борислава Розенблата (фракція "БПП") до кримінальної відповідальності, але відмовила в його затриманні й арешті.

За перше подання Генеральної прокуратури проголосували 296 депутатів, за два інших - 183 і 181 депутат відповідно.

Борислава Розенблатта підозрюють в отриманні хабара на суму 285 тис. доларів. Близько року тому в рамках розслідування про нелегальний видобуток бурштину на нардепа вийшла агент НАБУ. Вона назвалася представником компанії "Фуджейра" з ОАЕ, яка нібито мала намір добувати і експортувати бурштин з Житомирської області. Депутат повинен був допомогти агенту отримати ліцензію на користування надрами та внести законодавчі поправки до Митного і Податкового кодексу спеціально під "Фуджейру", в тому числі щоб компанія платила меншу ренту за видобуток бурштину.

Також за версією слідства, частину грошей з продажу бурштину учасники схеми мали виводити на рахунки компанії, яка зареєстрована в США. За наполяганням Розенблата співвласником цієї компанії стала його рідна сестра.

САП стверджує, що нардеп діяв за посередництвом двох своїх охоронців: Віктора Адубаша і Богуслава Ярощука. Останнього затримали детективи НАБУ в ресторані при отриманні 200 тис. доларів від агента НАБУ.

Нагадаємо, подання на Розенблата було п'ятим, які парламент розглядав у вівторок. Подання на Євгена Дейдея і Андрія Лозового Рада відхилила, а на Олеся Довгого підтримала. Вони стосувалися лише зняття депутатського імунітету.

Також Рада підтримала зняття імунітету з нардепа Максима Полякова, але не дозволила затримати його і заарештувати.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram