ГоловнаПолітика

Росія фінансово підтримує євроскептиків і радикалів у ЄС - Порошенко

Президент закликав працювати над розширенням кола дружніх Україні країн.

Росія фінансово підтримує євроскептиків і радикалів у ЄС - Порошенко
Фото: Макс Требухов

Президент Петро Порошенко звинуватив Росію у фінансуванні євроскептиків і крайніх правих сил у низці країн Європейського Союзу, які ставлять під сумнів європейські цінності.

Про це він заявив під час урочистої академії з представниками української діаспори в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Очевидним є зростання євроскептичних, вкрай правих сил у низці країн Європейського Союзу. Вони ставлять під сумнів наріжні європейські цінності, без яких Європа не була б Європою. Частина цих ультра отримує фінансову допомогу з боку Російської Федерації. Нехай це іноді будуть символічні, іноді значні гроші, але цей знак дуже виразний", - сказав Порошенко.

Він також зазначив, що багато експертів вважають, що "в міграційній кризі не обходилося без "руки Москви".

"Адже Луб'янка ще в радянські часи нашпигувала Близький Схід своєю агентурою", - додав Порошенко, зауваживши, що міграційна криза стала випробуванням для ЄС загалом.

"До влади прагнуть і можуть прийти сили, які більше слухають Москву, і стратегія яких неприховано полягає у всебічному умиротворенні агресора", - додав президент.

Він вважає, що в таких умовах необхідно працювати над розширенням кола дружніх Україні країн і посиленням санкцій проти Росії.

Нагадаємо, у вересні минулого року Порошенко з трибуни ООН звинуватив Росію у фінансуванні тероризму.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram