ГоловнаПолітика

ЦВК дасть старт виборчій кампанії наприкінці липня

Реєстрація кандидатів у депутати має завершитися 20 серпня.

ЦВК дасть старт виборчій кампанії наприкінці липня
Фото: Макс Левин

Виборча кампанія з виборів у Верховну Раду розпочнеться 30 липня.

Це передбачено орієнтовним календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів 28 жовтня, який оприлюднений на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.

Згідно з планом, ЦВК має оголосити про початок виборчого процесу не пізніше 28 липня. Відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", вибори відбуваються за змішаною пропорційно-мажоритарною системою - по 225 депутатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі за партійними списками і в одномандатних округах.

Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з 30 липня і завершиться 9 серпня. Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.

На відміну від усіх попередніх парламентських виборів кандидатів, які балотуються по мажоритарці, реєструватиме ЦВК, а не окружні виборчі комісії.

Документи для реєстрації як партійних списків, так і кандидатів у мажоритарних округах, повинні надатися ЦВК не пізніше 13 серпня, після чого ЦВК не пізніш як на п'ятий день має ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. Ще два дні дається на виправлення помилок і неточностей у документах, поданих для реєстрації кандидатів. Отже, реєстрація кандидатів у депутати повинна завершитися 20 серпня.

Партії та кандидати в одномандатних округах мають право почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації. ЦВК має сформувати 225 окружних виборчих комісій, які в майбутньому діятимуть постійно, до 26 серпня, а окружні комісії сформують 33,5 тисячі дільничних виборчих комісій (також постійних) до 26 вересня.

ЦВК має затвердити форму, колір і текст виборчих бюлетенів для голосування як у багатомандатному загальнодержавному, так і в одномандатних округах до 4 вересня і забезпечити їх виготовлення на державних поліграфічних підприємствах до 20 жовтня.

Голосування з виборів народних депутатів відбудеться 28 жовтня, ЦВК має підбити офіційні пісумки виборів до 12 листопада й оприлюднити їх у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше, ніж через п'ять днів після ухвалення рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram