Ковальов Олексій Іванович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Слуга народу)

Ковальов Олексій Іванович

Місце народження

Народився 19 січня 1989, м. Гола Пристань, Херсонська область.

Освіта

У 2011 році закінчив Національний університет “Одеська юридична академія” за спеціальністю “правознавство”.

Кар'єра

Засновник та директор аграрного підприємства.

У 2011 р. — працював юрисконсультом у КЗ ХОР «Голопристанський геріатричний пансіонат».

З 2017 р. — директор ТОВ «Херсонські аграрії» (засновник). З 2018 р. — директор ПП «ЛК-АГРО» (співзасновник).

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання по 186 округу (Херсонська область) від партії “Слуга народу” як безпартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

У жовтні 2019 був підозрюваним в отриманні $30 тис. за непідтримку в комітеті законопроєкту про знищення корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомости. За 2019 рік задекларував готівкові кошти у розмірі понад 6,5 млн грн.

3 квітня 2022 року народного депутата Олексія Ковальова виключили зі складу депутатської фракції політичної партії "Слуга Народу" у Верховній Раді. До цього партія призупинила членство Олексія Ковальова у своїй фракції через підозру в державній зраді. Партія попросила правоохоронців розслідувати, чи став Ковальов на бік росії у Херсонській області.

7 квітня 2022 року Ковальов повідомив, що знаходиться на території тимчасово окупованої Херсонщини.

У червні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення російських військ до України, оголосив про співпрацю з окупантами та публічно підтримав приєднання Херсонської області до Росії. Після цього віце-спікер ВР Олександр Корнієнко заявив про можливість позбавити Ковальова мандату нардепа після отримання рішення суду.

22 червня автомобіль Ковальова було підірвано на тимчасово окупованій росіянами території Херсонської області. Згодом стало відомо, що Ковальов був причетним до вивезення українського продовольства до Росії.

6 липня 2022 року ДБР повідомило Олексію Ковальову про підозру у державній зраді. У ході розслідування встановлено, що на початку липня цього року Ковальов обійняв посаду заступника голови у незаконно створеному окупаційною адміністрацією держави-агресора - "уряді Херсонської області".

15 липня 2022 року ДБР обрали запобіжний захід нардепу Ковальову у вигляді тримання під вартою без права внесення застави та оголосили його в розшук.

16 липня майно Ковальова на суму 5 млн грн було заарештовано, а 18 липня було оголошено, що майно Ковальова було конфісковано на користь держави.

29.08.2022