Верещук Ірина Андріївна

Віцепремʼєр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Верещук Ірина Андріївна

Місце народження

Народилася 30 листопада 1979, м. Рава-Руська, Нестеровський (нині Жовківський) район Львівської області.

Освіта

1997 закінчила Рава-Руську середню школу з золотою медаллю.

З 1997 до 2002 навчалася у Військовому інституті при Львівській політехніці, який закінчила з відзнакою за спеціальністю «Міжнародна інформація» (спеціаліст з міжнародної інформації, референт-перекладач, офіцер військового управління тактичного рівня).

2002—2006 навчалася на правничому факультеті Львівського університету ім. Франка за спеціальністю «правознавство».

З 2008 до 2010 рр. була слухачкою у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. За результатами навчання влітку 2009 року проходила стажування у Секретаріаті Кабінету Міністрів України, після чого була внесена у кадровий резерв працівників КМУ, нагороджена Подякою та Почесною грамотою КМУ.

З 2011 року навчалася в аспірантурі Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, який закінчила з відзнакою.

11 листопада 2015 р. захистила дисертацію на тему: «Організаційно-правовий механізм удосконалення адміністративно-територіального устрою України» (за прикладом проведення реформ у Польщі) та отримала ступінь кандидата наук з державного управління.

У 2015—2016 рр. була стипендіаткою Польсько-американського фонду Свободи за програмою ім. Лейна Кіркланда. Під час стажування продовжувала дослідження досвіду реформ децентралізації у Польщі. Успішно захистила дипломну роботу в Центрі Східноєвропейських студій Варшавського університету на тему: «Участь громадян в здійсненні представницької влади в Польщі. Рекомендації для України» та отримала диплом із відзнакою.

У липні 2016 р. отримала диплом Національної школи державного управління (пол. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej, KSAP).

Кар'єра

Після закінчення військового інституту 5 років проходила службу на офіцерських посадах в Збройних Силах України.

З травня 2007 до червня 2008 року працювала юристом Рава-Руської міської ради.

З червня до жовтня 2010 року — заступниця голови Жовківської РДА з гуманітарних питань та зовнішньої політики.

31 жовтня 2010 року обрана міською головою Рави-Руської від партії Сильна Україна.

Кандидат в народні депутати на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014.

У квітня 2015 виступила одним з ініціаторів і організаторів Соціальної платформи «Важливий кожен», автором пропозицій соціально-орієнтованих реформ, в її складі презентувала програму реформ в різних містах України.

З січня 2016 президент Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик.

З вересня 2017 - доцент кафедри політології Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.

На парламентських виборах 2019 року була обрана народним депутатом Верховної Ради України від партії Слуга народу, № 29 в списку.

Член Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова підкомітету з державної безпеки та оборони.

З 4 вересня до 15 листопада 2019-го — представниця Уряду у ВРУ. Склала повноваження в листопаді 2019 року.

4 листопада 2021 року Верховна Рада призначила Ірину Верещук віцепремʼєр-міністром – міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

04.11.2021