Хомчак ​Руслан Борисович

Перший заступник секретаря РНБО, екс-головнокомандувач Збройних сил України

Хомчак ​Руслан Борисович

Місце народження

Руслан Хомчак народився 5 червня 1967 року у м. Львів.

Освіта

У 1988 році закінчив Московське загальновійськове училище.

У 2001 році здобув військову освіту оперативно-тактичного рівня у Національній академії оборони України. Закінчив навчання із золотою медаллю.

Кар'єра

 З 1988 по 1992 рік проходив службу у складі Групи радянських військ у Німеччині та у Білоруському військовому окрузі, обіймаючи посади від на командира мотострілецького взводу до командира мотострілецької роти.

У 1993 році продовжив службу у Збройних Силах України. Протягом семи років служив у 24-й механізованій дивізії, почавши з посади заступника начальника штабу мотострілецького батальйону і досягши посади начальника штабу механізованого полку у складі дивізії.

Далі проходив службу на посадах командира 300-го механізованого полку 38-го армійського корпусу ЗахОК, командира 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

У 2008 році із золотою медаллю завершив навчання на факультеті підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України, був призначений на посаду заступника начальника штабу управління 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

2010 року призначений першим заступником командира 6-го армійського корпусу. Того ж року Хомчака призначили вже начальником штабу — першим заступником командира 8-го армійського корпусу. У 2011 році полковник Хомчак отримує військове звання генерал-майора.

У травні 2012 року його призначають на посаду до командира 6-го армійського корпусу, а у серпні 2013 року присвоюють військове звання генерал-лейтенанта.

У листопаді того ж року 6-й армійський корпус було переформовано у Оперативне командування «Південь». Руслан Хомчак спочатку очолив командування як тимчасовий виконувач обов'язків, а 2014 року був призначений на посаду командувача ОК «Південь».

З 2015 року генерал Хомчак — начальник штабу — перший заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ.

З лютого 2017 року обіймав посаду головного інспектора Міністерства оборони.

21 травня 2019 року призначений Начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних сил України, замінивши Віктора Муженка. 31 травня уведений до складу Ради національної безпеки і оборони.

5 грудня 2019 року присвоєне звання генерал-полковника.

27 березня 2020 року у зв'язку з поділом посад Начальника Генерального штабу та Головнокомандувача Збройних сил України призначений Головнокомандувачем Збройних сил України.

27 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних сил України генерал-полковника Руслана Хомчака. Того ж дня Хомчак став першим заступником секретаря РНБО.

Родина

Дружина — Анна Коваленко, громадська активістка, журналістка, сотниця 39-ї жіночої сотні Самооборони Майдану, колишня радниця трьох міністрів оборони України та міністра інформаційної політики України. Експертка з питань оборони та безпеки. Голова Чернігівської ОДА з 13 жовтня 2020 року.

Донька — Марія (2021 р.н.).

Нагороди

Орден «За заслуги» II ступеня (21 серпня 2020) — за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, виявлену під час бойових дій, зразкове виконання службових обов'язків та високий професіоналізм

Орден «За заслуги» III ступеня (7 грудня 2004) — за вагомий особистий внесок у забезпечення обороноздатності держави, зразкове виконання військового обов'язку та з нагоди 13-ї річниці Збройних Сил України

Медаль «Захиснику Вітчизни»

Відзнака міністерства оборони України «Доблесть і честь»

Відзнака «Ветеран військової служби»

Медаль «10 років Збройним Силам України»

Медаль «15 років Збройним Силам України»

Медаль «За сумлінну службу» I ст.

28.07.2021