Нарендра Дамодардас Моді народився 17 вересня 1950 року у сім'ї бакалійників у місті Ваднагар, район Мехсана, у Бомбейському штаті (зараз Гуджарат). Він був третім із шести дітей у родині Дамодардаса Мулчанда Моді та його дружини Хірабен. Моді допомагав батькові продавати чай у дитинстві, а потім керував власним кіоском. У ранній юності почав цікавитися політикою, у вісім років вступив до лав Раштрія Сваямсевак Сангх - RSS (Союз добровільних слуг батьківщини). Він пішов із дому після закінчення школи, частково через організований шлюб, який він відкинув. Моді подорожував Індією протягом двох років і відвідав низку релігійних центрів.
1978 року Моді отримав ступінь бакалавра мистецтв з політології в Школі відкритого навчання в Університеті Делі. П'ять років по тому, в 1982 році, він отримав ступінь магістра мистецтв у галузі політології в Університеті Гуджарата.
1971 року він перейшов на постійну роботу в RSS. Він обіймав кілька посад у партійній ієрархії до 2001 року, піднявшись до звання генерального секретаря.
У червні 1975 року прем'єр-міністр Індіра Ганді оголосила надзвичайний стан в Індії, який тривав до 1977 року. У цей період, відомий як Надзвичайна ситуація, багато політичних опонентів було ув'язнено, а опозиційні групи були заборонені. Моді був призначений генеральним секретарем Гуджарат Лок Сангхарш Саміті, комітет з RSS, який координує опозицію щодо Надзвичайної ситуації в Гуджараті. Незабаром після цього RSS було заборонено. Моді був змушений піти у підпілля в Гуджараті і часто ховався, щоб уникнути арешту. Він став брати участь у пресі памфлетів, які виступають проти уряду, відправлення в Делі та організації демонстрацій. У цей період Моді написав книгу в Гуджараті, Санґхарш Ма Гуджарат (У битві проти Гуджарата), де описав події, що відбувалися під час Надзвичайної ситуації.
1998 року, за дорученням тодішнього лідера Бхаратія джаната парті Лала Крішни Адвані, очолив виборчу кампанію цієї партії у штатах Гуджарат та Хімачал-Прадеш. У жовтні 2001 року став головним міністром Гуджарата, змінивши на цій посаді Кешубхая Пателя, який пішов у відставку. 2007 року був переобраний на третій термін, а 2012 року - на четвертий.
13 вересня 2013 року Нарендра Моді був названий кандидатом у прем'єр-міністри від Бхаратія джаната парті та очолив передвиборчу кампанію на парламентських виборах 2014 року. Моді успішно використовував соцмережі, вдавшись навіть до тривимірних голограм, щоб "безпосередньо" спілкуватися з виборцями та у віртуальному просторі. Програмний слоган БДП говорив: "Націоналізм - наше натхнення. Розвиток та хороше управління - наша мета". Голосування на виборах проводилось у дев'ять етапів з 7 квітня по 12 травня, з явкою виборців у 66,38%.
За остаточними результатами голосування, Об'єднаний прогресивний альянс на чолі з партією Індійський національний конгрес переміг лише у 59 виборчих округах із 543, БДП - у 283 округах, таким чином отримавши абсолютну більшість і став першою за 30 років партією, яка зможе сформувати уряд самостійно. БДП отримала контроль лише над нижньою палатою парламенту, Лок сабхою, але в Раджья сабхе, у неї всього 46 мандатів із 240, а в ІНК – 68, що дає можливість вето.
20 травня Нарендра Моді був висунутий до прем'єр-міністрів Індії від Бхаратія джаната парті. 26 травня Нарендра Моді склав присягу прем'єр-міністра Індії.
Як в Індії, так і за кордоном, Моді вважається вкрай суперечливою фігурою. Різку критику викликали його дії під час Гуджаратського погрому 2002 року. Зокрема, він звинувачувався у ненадання захисту індійським мусульманам. Незважаючи на це, Моді має величезну підтримку серед населення Гуджарата. Йому ставиться заслугу бурхливе економічне зростання штату 2000-ті роки. За версією популярного журналу India Today, у 2006 та 2011 роках. Н. Моді був визнаний найкращим головним міністром Індії.
Нарендра Моді активно спілкується зі своїми прихильниками у соціальних мережах. Число передплатників його сторінки в Twitter становить понад 30,3 млн осіб. Примітно, що з політиків більше передплатників лише у Барака Обами (89,5 млн.) та Дональда Трампа (31,2 млн.). Моді часто публікує твіти мовою країни, до якої здійснює офіційний візит.
У 2014, 2015, 2016 та 2018 роках він був названий журналом Time одним із 100 найвпливовіших людей у світі.
Ставав Людиною року за результатами голосування читачів за версією журналу Time у 2014 та 2016 роках.
У 2016 році в музеї мадам Тюссо було виставлено воскову статую Нарендра Моді.
Моді практикує помірне життя, ще з молодості він обмежив себе багато в чому і все життя намагається утримуватися від надмірностей. Вегетаріанець із юності, тоді ж відмовився від спиртного.
Пише вірші мовою гуджараті (мова, поширена на заході країни, одна з 23 офіційних мов Індії). Видав поетичну книгу "Благословенні наші очі".
Відповідно до традиції шлюб Моді був організований його батьками, коли він був дитиною. Він був заручений у 13 років із дівчинкою на ім'я Джашодабен, яку й не бачив до ладу. Їхній шлюб ніколи не був завершений, і Моді тримав його в таємниці, бо інакше він не міг би стати "прачарак" (регіональний місіонер) у пуританській Раштрії Сваямсевак Сангх. Хоча Моді зберігав у таємниці свій шлюб протягом більшої частини своєї кар'єри, він визнав свою дружину, коли подав свою кандидатуру на парламентські вибори 2014 року.
Моді підтримує тісні стосунки зі своєю матір'ю Хірабеною і часто відвідує її у свій день народження, щоб отримати її благословення.
10.08.2018