Аласанія Зурабі Григорович

Ексголова Національної громадської телерадіокомпанії України, журналіст і медіаменеджер

Аласанія Зурабі Григорович

Місце народження

Народився 3 січня 1965 року в грузинському місті Сухумі. 

Освіта

Закінчивши місцеву середню школу №4 та у 1982 році вступив на факультет "Промислово-цивільне будівництво" до Харківського інженерно-будівельного інституту. Після закінчення першого курсу Аласанія був призваний до лав Радянської Армії. Службу проходив у ракетних військах Червонопрапорного Закавказького військового округу. У 1985 році, демобілізувавшись у званні сержанта, відновився на другий курс інституту. Закінчив інститут у 1989 році.

Кар'єра

Працював у Харківському метрополітені робітником, потім майстром дільниці. Перевівся на роботу за спеціальністю у НДІ "Діпрозаводтранс" на посаду інженера. У 1991 році Аласанія звільнився з роботи.

Протягом кількох років працював у домашній студії, ряд графічних та мальовничих робіт зараз знаходяться у галереях та приватних колекціях.

У 1993 році поїхав до Греції, протягом року жив і працював на острові Кріт. Після повернення до Харкова працював менеджером у великому торговому підприємстві. У 1996 році знову поїхав за кордон - за контрактом з Французьким іноземним легіоном, проте контракт не уклав. Повернувшись до Харкова, Зураб опублікував низку публіцистичних статей про Легіон.

З 1996 року розпочав регулярну співпрацю із засобами масової інформації. У 1997 році був прийнятий на роботу студією "Телемак", випускав авторську програму "Телебачення сьогодні", працював кореспондентом інформаційної програми "День за днем", провідним політичного ток-шоу "Поле лайки".

У 1999 році пішов у телерадіокомпанію "Симон" журналістом програми "Одного разу", у тому ж році почав випуск авторської публіцистичної програми "Об'єктивно".

У 2000 році Зураб Аласанія став співзасновником та директором Медіа-групи "Об'єктив", співробітники якої випускають низку інформаційних та авторських програм на телебаченні та радіо, а також видають тижневик "Об'єктив-но". У квітні 2006 року через розбіжності з одним зі співзасновників медіагрупи Олександром Давтяном колектив припинив випускати свої продукти на каналі Simon. В результаті медіагрупу було перереєстровано.

У 2006 році Аласанія став засновником агентства "МедіаПорт" (інформаційні випуски виходили на телеканалі "S-TET" до листопада 2009 року) та тижневика "MediaPost" (виходив з 29 червня 2006 по 4 жовтня 2007).

5 липня 2005 року був призначений директором Харківської обласної державної ТРК і пропрацював там майже п'ять років до 4 червня 2010 року.

У 2013 році Зураб Аласанія став одним із засновників та журналістів Hromadske.tv, є членом громадської організації Hromadske.tv, членом Незалежної Медіаради та Комісії з журналістської етики.

25 березня 2014 року Кабінет міністрів України призначив Аласанію генеральним директором Національної телекомпанії України. Його кандидатуру було запропоновано уряду представниками медіаспільноти. 

1 листопада 2016 року Зураб Аласанія подав у відставку за власним бажанням з посади гендиректора НТКУ. Він заявив, що постійно відчував тиск з боку влади, пов'язаний із контентом.

З 10 квітня 2017 року до травня 2021 року - голова Національної громадської телерадіокомпанії України.

31 січня 2019 року Наглядова рада Громадського мовника (НСТУ) достроково розірвала контракт із головою правління Зурабом Аласанією. 12 лютого Наглядова рада Громадського мовника (НСТУ) відклала розірвання контракту із Зурабом Аласанією на три місяці. 19 червня суд визнав незаконним звільнення Аласанії. З 1 липня 2019 року Зураб Аласанія офіційно поновлений на посаді голови правління Національної громадської телерадіокомпанії України.

З травня 2021 року став шеф-редактором зі стандартів мовлення Суспільного. 

Особисте життя

Одружений, має сина і дочку. Дружина — Віола Аласанія, лікар-невролог.

Нагороди

Нагороджений почесним знаком Харківського міського голови «За старанність», лауреат муніципальної творчої премії.

Заслужений журналіст України (2005).

Посилання

05.04.2023