Сакварелідзе Давид Георгійович

Екс-заступник генпрокурора України, екс-прокурор Одеської області

Сакварелідзе Давид Георгійович

Місце народження

Народився 15 вересня 1981 року, Тбілісі, Грузинська РСР.

Освіта

У 1999 році вступив на юридичний факультет Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі, який закінчив у 2004 році. У 2001—2002 навчався на факультеті політології Університету Святого Бонавентура (США), а у 2006—2007 роках — на факультеті регіонального управління Університету Тойо (Японія).

Кар'єра

Трудову діяльність Давид Сакварелідзе розпочав у 2003 році у Міністерстві юстиції Грузії спеціалістом із правової експертизи.

2003-2004 рр. - член Державної комісії юридичних реформ та встановлення юридичної термінології Міністерства юстиції Грузії.

2004-2005 р.р. - головний радник Управління підготовки проектів юридичних актів та експертизи Служби взаємодії президента з урядом та іншими державними органами та з юридичних питань Адміністрації президента Грузії.

2005 р. – головний консультант Управління підготовки проектів юридичних актів та експертизи Служби взаємодії президента з урядом та іншими державними органами та з юридичних питань Адміністрації президента Грузії.

2005-2006 рр. – керівник міської служби генеральної інспекції охорони правопорядку Тбіліської мерії.

З квітня по червень 2007 р. – головний заступник голови апарату Генеральної прокуратури Грузії.

З червня до липня 2007 р. - прокурор Мцхета-Мтіанеті.

2007-2008 рр. - Давид Сакварелідзе був прокурором регіону Шіда-Картлі та Мцхета-Тіанеті.

2008-2009 рр. - перший заступник головного прокурора Грузії – прокурор м. Тбілісі.

2009-2012 рр. – перший заступник головного прокурора Грузії. Під час візиту до України навесні 2012 року українські ЗМІ називали Сакварелідзе "грозою злочинного світу" Грузії.

2012-2015 рр. - Давида Сакварелідзе було обрано депутатом парламенту Грузії від Національного руху.

Кар'єра в Україні

На початку 2015 року прибув в Україну на запрошення Адміністрації Президента, отримав українське громадянство і був одним із ключових кандидатів на пост Голови Антикорупційного бюро, однак конкурсна комісія відхилила його кандидатуру через незнання української мови.

З 11 лютого 2015 року Сакварелідзе є громадянином України.

У лютому 2015 року Сакварелідзе призначили заступником генерального прокурора Віктора Шокіна. У його сферу відповідальності увійшла кадрова політика в ГПУ, всі питання, пов'язані з євроінтеграцією, а також реформування органів ГПУ.

За словами генпрокурора, Сакварелідзе також опікуватиметься питаннями продовження санкцій проти колишніх чиновників з оточення Віктора Януковича, щодо яких є загроза зняття Євросоюзом санкційних обмежень.

Шокін також висловив упевненість у тому, що участь Сакварелідзе у конкурсі на посаду голови Національного антикорупційного бюро не завадить його роботі у ГПУ.

16 вересня 2015 року Давида Сакварелідзе призначено прокурором Одеської області. Заступник генпрокурора поєднуватиме дві посади. Чиновник зазначив, що залишає за собою кабінет у Генеральній прокуратурі у Києві, але більшість часу перебуватиме в Одесі.

24 березня 2016 р. Сакварелідзе заявив, що у Генпрокуратурі продовжуються звільнення, пов'язані з учасниками розслідування справи "діамантових" прокурорів. Пізніше в ефірі одного із ток-шоу Сакварелідзе заявив, що почалися обшуки у його команди. 25 березня він взяв участь у акції біля ГПУ із вимогою відставки Віктора Шокіна.

29 березня 2016 р., у день голосування за відставку генпрокурора Віктора Шокіна, прес-служба Генпрокуратури повідомила про те, що Давида Сакварелідзе звільнено з органів прокуратури. Водночас Сакварелідзе було притягнуто до дисциплінарної відповідальності "за грубе порушення правил прокурорської етики, втручання у непередбаченому законодавством порядку у службову діяльність іншого прокурора, вчинення провини, яка ганьбить працівника прокуратури, невиконання та неналежне виконання службових обов'язків".

З листопада 2016 року разом із Михайлом Саакашвілі Давид Сакварелідзе брав активну участь у формуванні нової політичної платформи Рух Нових сил.

Регалії

Давида Сакварелідзе нагороджено Орденом Честі у 2008 році.

Посилання

08.11.2016