Боголюбов Геннадій Борисович

Український бізнесмен, співзасновник та співвласник групи "Приват"

Боголюбов Геннадій Борисович

Місце народження

Народився 20 січня 1962 року у Дніпродзержинську.

Освіта

Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут.

Кар'єра

Після закінчення вишу влаштувався у трест Дніпровськпромбуд інженером-будівельником.

1990-го зайнявся бізнесом - разом з другом Ігорем Коломойським накопичення приватного капіталу розпочинали з торгівлі комп'ютерною технікою.

У 1992 році Боголюбов став одним із засновників ПриватБанку. Згодом із кількома компаньйонами створив велику бізнес-групу, яка отримала неофіційну назву Приват (від назви банку).

Активи

Група Приват контролює велику частку нафтопереробки та роздрібного ринку нафтопродуктів України, практично весь феросплавний ринок країни. Як повідомляли ЗМІ, компанія Боголюбова Palmary Enterprises Ltd купила Consolidated Minerals - найбільше австралійське підприємство, яке видобуває марганцеву руду, і тепер він контролює близько 30% світового ринку феросплавів.

ПриватБанк входить до найбільших вітчизняних банків за класифікацією Нацбанку України та Асоціації українських банків. Банк був націоналізований у грудні 2016 року.

У 2013 році Борис Ложкін викупив частку Геннадія Боголюбова у рамках підготовки угоди з продажу UMH group групі компаній ВЕТЕК. "Цю інвестицію я розглядав виключно як бізнес-проект, - розповів Боголюбов журналу Forbes. - Мені запропонували досить високу ціну за мою частку, і я погодився".

5 жовтня 2020 року Геннадій Боголюбов звернувся до Господарського суду м. Києва із вимогами повернути 33,2525% акцій, що належали йому до націоналізації Приватбанку.

8 лютого 2021 року Господарський суд м. Києва задовольнив клопотання ПриватБанку та залишив без руху позов екс-акціонера банку Геннадія Боголюбова про повернення йому 33,25% акцій фінустанови з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів.

Благодійність

Президент дніпропетровської єврейської общини. Боголюбов бере активну участь у добродійних проєктах общини, і зі слів її прес-секретаря Олега Ростовцева багато часу приділяє допомозі місцевим ветеранам Другої світової війни. За ініціативою бізнесмена на більшість з головних свят країни й самої общини люди похилого віку отримують гідні продуктові пайки.

Статки

Боголюбов – незмінний фігурант десятки найбагатших українців. У березні 2008-го він був удостоєний 260-го місця у списку найбагатших людей планети, складеному журналом Forbes. У співвласника Привату видання нарахувало $4 млрд. Загалом до рейтингу потрапили 1062 особи з різних країн світу, з них семеро виявились українцями. Серед співвітчизників Боголюбов опинився на 4-му місці, пропустивши вперед Ріната Ахметова, Віктора Пінчука та свого компаньйона Коломойського, якому Forbes записав в актив на $200 млн. більше.

2012 року в рейтингу "Топ-100 найбагатших українців" журналу Кореспондент Геннадій Боголюбов посів 4 місце (статок - $3,25 млрд). Журнал Фокус поставив його на 28-е місце у рейтингу "200 найвпливовіших українців". Журнал Forbes-Україна помістив його на 4-й рядок рейтингу "100 найбагатших" зі статками $2,8 млрд.

У 2014 році в "Топ-100 найбагатших українців" за версією видання "Новий час" посів 2-е місце з $2,6 млрд.

У 2017 році посів друге місце серед найбагатших людей України та 1468 місце у світі з доходом у $1,4 млрд доларів за версією журналу Forbes.

У 2021 році - за версією Forbes статки Боголюбова склали $1,7 млрд.

Серед друзів мільярдер називає Коломойського, колишнього голову Нацбанку України та групи ТАС Сергія Тігіпка.

Захоплення

Майстер спорту з плавання. Любить грати у теніс.

Родина

Одружений. Є син та дочка.

30.11.2022