ГоловнаЕкономікаБізнес

АМКУ оштрафував два обленерго на 45 млн гривень

Компанії звинуватили у створенні перешкод іншим постачальникам електроенергії.

АМКУ оштрафував два обленерго на 45 млн гривень
Фото: ain.ua

Тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного комітету оштрафувала дві енергопостачальні компанії на загальну суму 45 млн гривень. Санкції застосовані до "Запоріжжяобленерго" (14,9 млн гривень) і "Полтаваобленерго" (30,1 млн гривень).

Про це повідомила прес-служба АМКУ.

"Полтаваобленерго" визнали винуватим у створенні перешкод для доступу компаній "ПЕК Елком", "Енерджі 365", "Енергосервіс плюс", "Енерсвіт", "Агро - НВ", "ДТЕК Трейдинг" на ринок постачання електроенергії. Підприємство вимагало від них документи, які не передбачені чинним законодавством, зволікало з отриманням поштових повідомлень із заявами щодо укладення договорів про передачу електричної енергії локальними електричними мережами.

Таким чином, промислові споживачі у Полтавській області були обмежені у виборі постачальника електроенергії.

"Полтаваобленерго" контролює група "Приват".

Аналогічне порушення й у державного "Запоріжжяобленерго". Компанія не погодила повідомлення на заявлений обсяг купівлі електричної енергії на Оптовому ринку постачальнику за нерегульованим тарифом. Через це постачальник не зміг купити електроенергію і фактично його усунули з ринку, а його споживач автоматично став клієнтом обленерго.

"Такими діями "Запоріжжяобленерго" не тільки усунуло з ринку свого конкурента, але і позбавило одного із найбільших споживачів електроенергії України (ПАТ "Запоріжсталь") права на вільний вибір постачальника електроенергії, як те передбачено чинним законодавством. Водночас таке порушення "Запоріжжяобленерго" було вчинено не вперше", - повідомив АМКУ.

Нагадаємо, що в 2017 році АМКУ оштрафував "Київенерго" на 18 млн гривень за створення перешкод для доступу постачальникам за нерегульованим тарифом. Обленерго пішло до суду і домоглося скасування штрафу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram