ГоловнаЕкономікаБізнес

Концерн РРТ відключив аналогове мовлення "UA: Перший" через борги

"Боюся, "Зеонбуд" із цифрою не змусить себе чекати".

Концерн РРТ відключив аналогове мовлення "UA: Перший" через борги
Фото: kievstreets.org

Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу "UA:Перший" за борги.

Про це повідомив голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

"Сьогодні вранці державний концерн РРТ відключив мовлення "UA:Перший" (за борги держави державі). Боюсь, "Зеонбуд" із цифрою не змусить себе чекати", - написав він у фейсбуці.

До відновлення аналогового мовлення глядачі зможуть дивитися "UA:Перший" у цифровому форматі (DVB-T2), а також у кабельних мережах і в інтернеті на офіційному сайті.

Нагадаємо, в червні повідомляли, що КРРТ зупинив трансляцію "UA: Перший" через низку передавачів у містах Білопілля, Вінниця, Дніпро, Ізюм, Київ, Ковель, Одеса, Тернопіль і Чернігів.

"UA:Перший" пояснив тоді, що борг виник через відсутність грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховною Радою телеканалу.

Нагадаємо, 19 січня 2017 року Національна телекомпанія України (телеканал "Перший національний") була переоформлена в Національну суспільну телерадіокомпанію України. НСТУ відповідальна за функціонування в Україні громадського телебачення і радіомовлення.

7 грудня 2017 Верховна Рада прийняла закон "Про державний бюджет України на 2018 рік", де на фінансову підтримку НСТУ закладено 777 млн грн. Це вдвічі менше від передбаченої Законом "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" суми, яка у 2018 році мала становити щонайменше 0,2% видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, тобто не менш ніж 1,54 млрд грн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram