ГоловнаЕкономікаБізнес

"Укрзалізниця" відклала анонсоване на квітень підвищення цін на квитки

Компанія поки що не змогла провести індексацію цін.

"Укрзалізниця" відклала анонсоване на квітень підвищення цін на квитки
Фото: Надано автором

"Укрзалізниця" відклала підвищення цін на залізничні квитки, анонсоване з 1 квітня 2018 року.

Про це повідомляють на сайті УЗ.

Компанія поки що не змогла провести індексацію цін. Відзначають, що 12% підвищення тарифів, закладене в фінансовий план компанії на цей рік, довелося відкласти "через бюрократичні негаразди".

"УЗ з 1 квітня планувала індексувати тарифи на проїзд пасажирів на залізничному транспорті. Але відповідний наказ Міністерства інфраструктури поки що перебуває на розгляді в причетних міністерствах і відомствах. Нагадаємо, що, згідно з консолідованим фінансовим планом компанії на 2018 рік, передбачено індексацію тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні в 2018 році з 1 квітня на 12% і з 1 жовтня на 12%", - зазначено в повідомленні.

У компанії нарікають, що через це продовжують нарощувати збитки від пасажирських перевезень, оскільки тарифи вже кілька років не індексували.

Наприклад, вартість проїзду пасажирів у вагонах СВ у поїздах внутрішнього сполучення не змінювалася з 2009 року, у всіх інших, окрім "Інтерсіті", - з 2014-го. У поїздах "Інтерсіті" вартість проїзду залишається незмінною з 2012 року, стверджують в "Укрзалізниці".

"Рівень тарифів на перевезення пасажирів у вагонах 2-го класу швидкісних поїздів « Інтерсіті+» і вагонах 1-го і 2-го класу швидкісних поїздів «Інтерсіті» залишається незмінним з 2012 року. Рівень тарифів на перевезення пасажирів у внутрішньому сполученні в вагонах СВ залишається незмінним з 2009 року, а у всіх типах вагонів (окрім СВ та «Інтерсіті+») - з жовтня 2014 року", - наголосили в УЗ.

Відзначають також, що залізничний транспорт несе значне соціальне навантаження через здійснення приміських і внутрішніх пасажирських перевезень за тарифами, що нижчі за економічно обґрунтований рівень, а також перевезень пільгових категорій громадян.

Перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних у 2018 році очікується на рівні понад 11 млрд грн.

Нагадаємо, щорічно УЗ кілька разів змінює ціни на квитки для пасажирів. Вартість коливається залежно від сезону: що більший попит на перевезення, то вища ціна. Зазвичай коефіцієнт підвищення / зниження ціни становить 1,02-1,1. Літні перевезення - одні з найдорожчих для пасажирів, дорожче - тільки в період з 25 по 30 грудня, коли діє коефіцієнт 1,1. Найдешевші - на 9 травня - в цей день на квитки надається 20% знижка.

У 2018 році УЗ анонсувала підвищення цін на квитки у два етапи. В 2017 році "Укрзалізниці" дозволили підвищити вантажні тарифи на 22,5%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram