ГоловнаЕкономікаБізнес

У порту "Южний" розвантажили останній суховантаж з американським вугіллям для "Центренерго"

Наступні поставки імпортного вугілля через порт можуть початися навесні.

У порту "Южний" розвантажили останній суховантаж з американським вугіллям для "Центренерго"
Фото: port-yuzhny.com.ua

Увечері 30 січня в порту "Южний" завершили розвантаження останнього суховантажу з американським вугіллям для "Центренерго" в рамках контракту 2017 року.

Про це повідомила прес-служба гавані.

Балкер-panamax PENEY з 77,6 тис. тонн вугілля буде відправлений на теплові станції державної компанії залізницею.

Нові поставки імпортного вугілля через порт можуть початися навесні.

"Перший балкер з вугіллям з ПАР пришвартувався до причалів ДП 25 травня. Сьогодні ми прийняли останнім судно з енергетичним вугіллям, що законтрактоване для підприємств української генерації в 2017 році. ДП "МТП «Южний» своєчасно виконало всі домовленості з обробки суден з імпортним вугіллям і очікує перші балкери вже навесні 2018-го", - повідомив в. о. директора порту Віталій Жуковський.

Нагадаємо, до складу "Центренерго" входять три ТЕС: Вуглегірська (Донецька область), Зміївська (Харківська область) і Трипільська (Київська область). Сумарна проектна потужність ТЕС становить 7 660 МВт, це близько 14% від загальної встановленої потужності України.

14 липня 2017 року "Центренерго" оголосила про укладення контракту на імпорт американського вугілля з компанією Xcoal Energy and Resources. Згідно з умовами контракту, "Центренерго" очікувала до кінця року отримати 700 тис. тонн американського вугілля, але по факту поставки були менш масштабними.

Перше судно з 62 тис. американського вугілля для "Центренерго" прибуло 13 вересня, друге з 60 тис. тонн вугілля - 12 жовтня, третє з 80 тис. тонн вугілля - 9 листопада, четверте з 73 тис. тонн вугілля - 23 листопада, п'яте з 64 тис. тонн вугілля - 12 грудня, шосте з 73,4 тис. тонн вугілля - 28 грудня.

Україна раніше повністю забезпечувала свої потреби в антрациті за рахунок Донецького басейну. Однак у зв'язку з російською агресією антрацитові шахти залишилися на непідконтрольній території.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram