ГлавнаяБлогиЦифра тижня

10 тонн відходів на кожного українця щороку

В Україні на одну людину щороку утворюється 10 тонн відходів, що вдвічі більше, ніж у країнах Європейського Союзу. Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, додавши, що в країні уже накопичено 36 млрд т відходів.

Відтак, в Україні на 1 квадратний кілометр площі держави припадає близько 60 тис. тонн відходів. При цьому, обсяги промислових відходів значно перевищують кількість побутових. Сьогодні ми утилізуємо лише 30% промислових відходів та близько 4% побутових, тому площі несанкціонованих звалищ постійно зростають.

Як зазначає керівник економічних програм ІСЕД Ярослав Жаліло, переробка відходів – прибутковий бізнес у розвинених країнах, тому українські відходи – «золоте дно» для потенційних інвесторів:

«Якщо йдеться про переробку твердих побутових відходів, то для об'єднаних територіальних громад це потенційна можливість залучити інвесторів. Оптимальною в цьому плані буде співпраця одразу декількох ОТГ. Найефективнішими будуть невеликі переробні підприємства, що на виході даватимуть електроенергію або тепло».

Експерт додає, що значно складніше буде переробити промислові відходи, що лежать у приватних сховищах компаній. Самі українські компанії наразі не мають технологій переробки таких відходів, але й не факт, що захочуть віддати комусь іншому ці потенційно вигідні «запаси».

Цифра тижня Цифра тижня , Спільний проект ІСЕД та LB.ua
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter