ГоловнаСвіт

Понад 400 людей постраждали під час протестів у Франції

Відбувалися бійки, ножові поранення, маніфестанти спробували штурмувати головний будинок МВС.

Понад 400 людей постраждали під час протестів у Франції
Фото: EPA\UPG

Під час акцій протесту проти збільшення цін на бензин і зростання податків у Франції постраждали понад 400 осіб. Про це повідомив у неділю, 18 листопада, міністр внутрішніх справ країни Крістоф Кастанер, повідомляє радіостанція RTL.

"Всього в 2034 акціях взяли участь 287,7 тис. осіб. При цьому постраждали 409, з них 14 перебувають у важкому стані. Серед поліцейських, жандармів і співробітників пожежно-рятувальної служби постраждали 28 осіб, деякі отримали важкі поранення", - розповів Кастанер.

Він також повідомив, що всього було затримано 282 людини, з яких минулої ночі - 73. Акції протесту, що почалися вранці в суботу,  продовжилися вночі, і в них в 87 пунктах брали участь 3,5 тис. осіб.

"Вночі мали місце агресивні дії тих, хто перекривав дороги, стосовно водіїв. Відбувалися бійки, ножові поранення. Все це вимагало гігантської мобілізації сил правопорядку", - наголосив міністр.

Він підтвердив, що в Парижі маніфестантами була навіть "зроблена спроба штурмувати головний будинок МВС".

"Все це - просто ідіотська поведінка людей", - сказав він, зазначивши, що серед маніфестантів було чимало п'яних.

Кастанер повідомив, що в 150 місцях маніфестанти заявили, що мають намір і далі продовжити блокувати дороги. Однак він висловив сумніви, що це дійсно станеться.

Масові акції протесту проти зростання цін на бензин і дизельне паливо, а також проти збільшення податків пройшли в суботу по всій території Франції. Ініціаторами виступили в соціальних мережах жителі країни, а також низка профспілок і політичних партій. Маніфестанти з самого ранку почали перекривати деякі ділянки французьких доріг. У деяких регіонах демонстранти блокували доступ до бензоколонок.

Раніше влада Франції оголосила, що з 1 січня 2019 року ціна на бензин зросте на 3 євроценти, а на дизельне паливо - на 6,5 євроцента. Однією зі складових зростання є екологічний податок на викид парникових газів, що вводиться урядом. Раніше прем'єр-міністр Едуар Філіп заявив, що уряд має намір зберегти цей податок, незважаючи на будь-які протести.

На тлі непопулярної політики рейтинг президента Франції Еммануеля Макрона обвалився до рекордного мінімуму і становить 25%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram