ГоловнаСвіт

Екс-співробітник Cambridge Analytica розповів про зв'язки компанії з Росією

Нова "холодна війна" вже триває у всесвітній мережі.

Екс-співробітник Cambridge Analytica розповів про зв'язки компанії з Росією
Главный офис Cambridge Analytica в Лондоне
Фото: EPA/UPG

Колишній співробітник компанії Cambridge Analytica Крістофер Вайлі, який розкрив інформацію про збирання особистих даних користувачів мережі Facebook, у середу заявив, що нова "холодна війна" вже триває у всесвітній мережі.

Виступаючи на слуханнях в Юридичному комітеті Сенату США, Вайлі повідомив, що компанія Cambridge Analytica і пов'язана з нею фірма SCL мають можливості проводити "наступальні операції" у кіберпросторі, включаючи злом комп'ютерних серверів та збирання компромату на громадських діячів і приватних осіб, передає Голос Америки.

За його словами, щонайменше двоє з керівників дослідницької компанії підтримують зв'язки із засновником скандального порталу WikiLeaks Джуліаном Ассанжом. Крістофер Вайлі також заявив про "постійні контакти" керівництва Cambridge Analytica з Росією.

За твердженням колишнього співробітника компанії, фірма використовувала найнятих в Росії фахівців, які ділилася зібраною інформацією з російськими компаніями, зокрема - пов'язаними зі спецслужбами РФ. Крім цього, керівництво Cambridge Analytica рекомендувало своїм клієнтам розглянути проекти, запропоновані дослідниками з Росії. У внутрішньому листуванні, за твердженням Вайлі, неодноразово обговорювалися питання приймання на роботу в компанію колишніх співробітників російських спецслужб. У 2016 році фахівці Cambridge Analytica були залучені до роботи на виборчу кампанію Дональда Трампа. Фірма опинилася в центрі скандалу у березні цього року, коли з'ясувалося, що дослідники незаконно отримали доступ до особистих даних користувачів мережі Facebook. За останніми даними, всього було зібрано інформацію про 87 мільйонів осіб.

Інформацію про це розкрив колишній директор з досліджень інтернет-компанії Крістофер Вайлі. У квітні цього року він провів брифінг для демократів у Конгресі США, вперше заявивши про зв'язки Cambridge Analytica з російськими представниками. Республіканці в Палаті представників відмовилися брати участь у заході.

На початку травня компанії Cambridge Analytica і SCL оголосили, що припиняють роботу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram