ГоловнаСвіт

КДБ Білорусі продовжує затримувати громадян України: стало відомо ще про одного в'язня спецслужб

Директор комерційного підприємства приїхав у відрядження на Мінський тракторний завод.

КДБ Білорусі продовжує затримувати громадян України: стало відомо ще про одного в'язня спецслужб
Фото: Константин Реуцкий / Facebook

У Білорусі зник ще один громадянин України - білоруські спецслужби затримали керівника підприємства ПАТ «Завод обважнювачів» (м. Костянтинівка Донецької обл.).

Про це йдеться в листі на ім'я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада, який має LB.ua.

У зверненні, підписаному в.о. голови правління цього заводу О.Козьменком, стверджується, що директор ПАТ «Завод обважнювачів» Скиба Олександр Сергійович (7 травня 1978 року народження) прибув до Мінська 15 листопада у відрядження на перемовини з ВАТ «Мінський тракторний завод», з яким українське підприємство має договір про постачання продукції, що використовується в ливарному виробництві білоруського заводу.

Скиба вилетів з Києва до Мінська рейсом 15 листопада о 14:20 і прибув туди о 16:15 за місцевим часом. Назад повернутися він збирався того самого дня, про що він повідомив телефоном о 19:20 за київським часом.

Однак наступного разу на зв'язок Скиба вийшов уже вранці - він зателефонував дружині з чужого білоруського номера й повідомив, що його затримали співробітники КДБ Білорусі.

«Намагаючись дізнатися про долю нашого співробітника, я звернувся на телефон, знайдений у мережі Інтернет, до оперативного чергового Управління КДБ Білорусі у м. Мінську із запитом про затримання нашого співробітника. Людина, яка відрекомендувалася заступником оперативного чергового, підтвердила мені факт утримання нашого співробітника в цій установі», - йдеться в листі.

При цьому представник КДБ Білорусі не повідомив про причини й цілі затримання, пообіцявши передзвонити, якщо виникне така потреба. 

Лист на ім'я посла України в Мінську про затримання спецслужбами Білорусі Олександра Скиби
Фото: LB.ua
Лист на ім'я посла України в Мінську про затримання спецслужбами Білорусі Олександра Скиби

Оновлення. Як розповів білоруському виданню TUT.BY посол України в Білорусі Ігор Кизим, Скибі інкримінують дачу хабара.

Про затримання Кизима стало відомо в суботу, 18 листопада.

"Я відразу ж зв'язався з колегами з білоруського МЗС. На жаль, вони не володіли будь-якою інформацією. Не надали інформацію і в КДБ", - зазначив дипломат.

"Ми направили ноту з вимогою пояснити, за що затримали громадянина України і що йому інкримінують. Ми також зажадали допустити до затриманого консула і родичів", - додав посол.

Як відомо, 25 жовтня в Мінську затримали власкора "UA: Українське Радіо" в Білорусі, громадянина України Павла Шаройка. Йому висунено стандартне для іноземних кореспондентів обвинувачення у "шпигунстві".

Дипломатичні джерела LB.ua розповіли, що розглядають арешт українського журналіста як продовження спеціальної інформаційної операції спецслужб Росії з дискредитації Білорусі перед світовою спільнотою.

Раніше, 4 серпня, у Білорусі зник 19-річний син офіцера Держприкордонслужби України. Згодом стало відомо, що його викрали російські спецслужби й перевезли до слідчого ізолятора Краснодара (Росія).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram