ГоловнаСвіт

В Азербайджані зняли звинувачення з агентства Turan і його директора

Агентство може відновити діяльність в повному обсязі.

В Азербайджані зняли звинувачення з агентства Turan і його директора
Фото: turan.az

В Азербайджані прокурори зняли всі звинувачення проти незалежного новинного агентства Turan і його директора Мехмана Алієва, повідомляє Радио Свобода. Генеральна прокуратура Азербайджану поінформувала директора агентства, що воно може відновити діяльність в повному обсязі. Алієву також сказали, що з нього зняли обмеження на пересування.

Мехмана Алієва затримали в кінці серпня і звинуватили в ухилянні від сплати податків, а також у зловживанні посадовими повноваженнями і незаконному підприємництві.

Незадовго до затримання Алієв повідомив, влада країни заморозила рахунки агентства, і йому загрожує закриття. Раніше представники міністерства податків Азербайджану провели обшук в агентстві і вилучили фінансові документи за період з 2014 року.

За словами Алієва, цей крок пов'язаний з кримінальним розслідуванням у зв'язку з підозрою в несплаті агентством податків на загальну суму в 37 тисяч манатів (близько $22 тис.). Алієв заперечує всі звинувачення.

У вересні Алієва звільнили під підписку про невиїзд.

В індексі свободи преси 2017 року "Репортерів без кордонів" Азербайджан зайняв 162-ге місце з 180 країн, в індексі Freedom House з 199 країн - Азербайджан поділив 190-те місце з Іраном.

Інформагентство Turan називають останнім великим незалежним ЗМІ в країні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram