ГоловнаСвіт
Спецтема
Россия

Путін дозволив ФСБ стріляти по натовпу, дітях і жінках

Проти вагітних жінок допускається застосування спецзасобів.

Путін дозволив ФСБ стріляти по натовпу, дітях і жінках

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, згідно з яким співробітники ФСБ мають право стріляти по скупченню людей, а також по дітях і жінках. Документ опублікували на порталі правової інформації.

Про це інформує повідомляє Slon.ru.

Повідомляють, що Держдума схвалила закон 22 грудня. У ньому йдеться, що службовці ФСБ можуть застосовувати стрілецьку зброю в натовпі, якщо це необхідно для запобігання теракту, звільнення заручників, "відбиття групового збройного нападу на критично важливі і потенційно небезпечні об'єкти чи об'єкти, будівлі, приміщення, споруди органів державної влади".

По жінках, неповнолітніх та інвалідах службовцям дозволили стріляти в разі "збройного опору, скоєння збройного або групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю громадян або співробітників органів федеральної служби безпеки, або терористичного акту". Проти вагітних жінок допускається застосування спецзасобів.

Окрім того, Путін дозволив військовим ФСБ проникати в чуже житло для "забезпечення громадської безпеки при масових заворушеннях і надзвичайних ситуаціях", а співробітники спецслужби в такому разі не будуть нести відповідальність за збитки.

Також службовцям ФСБ дозволили знімати або знищувати біометричні дані в тих, хто перетинає кордон, якщо йдеться про ознаки, що "вказують на можливість їхнього схиляння до терористичної діяльності, вербування або залучення іншим способом у терористичну діяльність".

Нагадаємо, депутати Держдуми приймали закон в екстреному режимі: його не було в порядку денному засідання нижньої палати парламенту 22 грудня і розглянули після звернення депутата Ернеста Валєєва.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram