Путівники від LB.ua

За багато років існування LB.ua в нас накопичились цікаві матеріали про те, куди можна поїхати і що там подивитись: гід музичними музеями, путівник архітектурними стилями Львова тощо. Далі буде: ми будемо розширювати географію путівників і додавати їх до цієї спецтеми.

Окремо – зверніть увагу на збірку тревел-блогів нашого кореспондента Олександра Рудоманова малими та не дуже містечками України.

Публикации
  • Маріупольські мозаїки від А до Я. Монументальний путівник
    Іван Станіславський , Олександр Чернов
    LB.ua публікує перелік маріупольських мозаїк, досліджує епоху мозаїчного монументалізму в хронологічному порядку, і, на думку авторів, претендує називатися найповнішим з усіх.
  • ​Архітектурний гід Ужгородом: міжвоєнний модернізм
    Ліна Дегтярьова, Олег Олашин
    Існує місцевий жарт про те, що тільки закарпатець міг побувати в п'яти різних країнах, ніколи не полишаючи межі свого міста чи села. Все просто — у першій половині ХХ ст. Закарпаття побувало у складі п'яти різних держав. Цей архітектурний…
  • Архітектурний атлас дореволюційного Маріуполя
    Іван Станіславський
    У масовій свідомості за Маріуполем давно і залізно закріпився образ флагмана української металургії. Останніми роками до цього додався ще суворіший імідж переднього краю бойових дій. Але є й інший Маріуполь - старе місто з оригінальною архітектурою…
  • ​Архітектурний гід Львовом, частина 2: австро-угорська доба
    Наталія Космолінська
    15 вересня 1772 року в історії Львова почалась нова, австрійська, доба. З 1772 до 1918 року він виріс у 10 разів, нова влада модернізувала архаїчне середньовічне місто. LB.ua продовжує архітектурний путівник Львовом: у цій частині – друга…
  • ​Місто-підручник: архітектурний гід Львовом (частина 1)
    Наталія Космолінська
    Львів – живий підручник з історії архітектури. Тут, як в жодному з інших міст України, вціліли всі європейські стилі, починаючи з романського. Роздивлятись Львів варто так, як він ріс – кільцями. Точніше, півкільцями. LB.ua починає розповідати…
  • ​Київ: брутально і функціонально
    Катерина Липа
    Архітектурне обличчя Києва 1960 – 80-х років – це функціоналізм та бруталізм. І, як у інших містах і країнах, ці, недавно ще зовсім нові споруди, які начебто зарано оголошувати пам’ятками архітектури, перебувають під загрозою знищення. Ми…
  • Реклама
  • ​Київ: пост-велич архітектури
    Катерина Липа
    Продовження архітектурного гіду Києвом: історизм, модерн, конструктивізм, ар-деко, тоталітарний стиль, бруталізм та функціоналізм.
  • Архітектурний гід Києвом: епоха великих стилів
    Катерина Липа
    У Києві, як і у більшості європейських столиць, різностильові будівлі перемішалися, творячи дивовижну й унікальну тканину міста. Тож погляньмо, що і де у нас є, щоб не заблукати у тисячолітній історії.
  • «Немузейні» міста
    Катерина Липа
    В Україні є низка великих міст, куди нікому не спаде на думку їхати як туристи і оглядати музеї. А дарма. У великих та середніх містах зазвичай є чимало музеїв – на будь-який смак і коло зацікавлень. В цьому огляді - цікаві музеї Дніпропетровська…
  • Патріотичні музеї: Історія без пафосу
    Катерина Липа
    Останнім часом в народі склалася думка, що кожен патріот має обов’язково побувати на Хортиці, у Чигирині, Батурині та на полі битви під Берестечком. А музеї з нашого огляду варто відвідати, щоб переконатися – події, що визначали майбутнє України…
  • Музеї різних дивовиж
    Катерина Липа
    Часом ми навіть не уявляємо, що нас цікавить археологія чи ракетні двигуни. Але надибавши своєрідний музей, раптом усвідомлюємо – ще й як цікавить. Тож варто проїхатися селами й містечками, щоб відкрити у собі щось новеньке та побачити небуденні…
  • Музеї музики: 7 пунктів призначення
    Катерина Липа
    На черзі - українські музичні музеї, які варто відвідати хоч раз, щоб відчути атмосферу, в якій створювалась музика. В добірці - музеї Івана Козловського, Петра Чайковського, Ігора Стравінського, Миколи Леонтовича та Соломії Крушельницької…
  • Містечкові перлини
    Катерина Липа
    По містечках і селах України є чимало гарних колекцій різноманітного спрямування – варто лише поцікавитися, і втіху та яскраві враження гарантовано. LB.ua пропонує кілька місць, де можна помилуватися мистецькими колекціями, бонусом до яких…