ГоловнаСуспільствоВійна

Військова лікарка п'ять годин оперувала пораненого фронтового собаку

Пітбуля, який підірвався на міні, вдалося врятувати.

Військова лікарка п'ять годин оперувала пораненого фронтового собаку
Фото: скрин с Youtube

Тяжко пораненого пітбультер'єра на прізвисько Капрал, який живе на позиціях одного з військових підрозділів на Донбасі, п'ять годин оперувала військова жінка-медик Часів-Ярського військового госпіталю.

Про це повідомляє Вільне радіо.

Пес Капрал потрапив до українських військових близько п'яти років тому. З тих пір він супроводжує військових на бойові чергування і попереджає про небезпеку.

Понад місяць тому пса знайшли в кущах тяжко пораненим і закривавленим. Медик підрозділу надав йому першу допомогу, перев'язав і відправив у Торецьке. Але, за словами військових, ветеринари Торецького відмовилися допомогти.

Тоді вирішили звернутися до військових медиків. Ті підказали, що в Часів-Ярському військовому госпіталі одна лікарка - в минулому висококваліфікована ветеринарка. Марія Щанкіна до війни на Донбасі працювала в Київському зоопарку. Уже п'ятий рік вона перебуває в зоні ООС і незабаром закінчує службу за контрактом.

"Пацани розповідали, що щось вибухнуло, але не звернули на це уваги - не подумали, що собака може підірватися. І потім бідолаха понад кілометр сам ішов. Він прийшов, упав, і реально його стан був тяжким. У нього була страшна тахікардія, страшна задишка, слизові оболонки ціанотичні - тобто він задихався, він вже майже помирав", - розповіла лікар.

Фото: facebook.com/Марія Щанкіна
Фото: facebook.com/Марія Щанкіна

"Під час надання допомоги Капралові в нього зупинилося дихання, йому проводили реанімаційні заходи. Я побачив, як медики рятують собаку, і зрозумів, що якщо, не дай Бог, зі мною щось трапиться, ці люди мені не дадуть померти", - розповів про той день боєць ЗСУ.

Фото: facebook.com/Марія Щанкіна

Фото: facebook.com/Марія Щанкіна

Зараз Капрал одужує і може стати символом роти на шевронах.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram