За допомогою телескопа Kepler вдалося зафіксувати першу планету в зоні заселеності. На ній, як і на Землі, ймовірно може бути вода.
Екзопланету виявили в сузір'ї Лебедя, передає видання National Georaphic Росія. У діаметрі вона на 60% більша від Землі, що робить її найбільш схожою на нашу планету порівняно з раніше виявленими. Свою назву Kepler-452b нова планета отримала на честь зірки Kepler 452, навколо якої обертається. Період обертання навколо цієї зірки становить 385 діб.
У 2009 році призначений для пошуку екзопланет телескоп "Кеплер" запустили в космос для пошуку екзопланет у зоні заселеності, яку також називають зоною Золотоволоски. Планети в цій ділянці розташовані на безпечній відстані від зірки, навколо якої обертаються. Такі умови роблять можливим існування води в рідкому стані на поверхні цих планет, а значить і життя.
Для розпізнавання планет телескоп "Кеплер" відстежує зміну яскравості зірок. Вона відбувається, коли планета проходить по орбіті навколо зірки і перегороджує шлях світлу, яке від неї виходить. НАСА порівнює це з мухою, яка пролітає повз ввімкнені фари автомобіля. Якщо "Кеплеру" вдається зафіксувати, що затемнення відбувається з певною періодичністю, а не є поодиноким випадком, значить, він виявив планету. На основі інформації про часові проміжки розраховується розмір планети і температура на її поверхні. Ці дані, у свою чергу, допомагають визначити, наскільки умови на планеті сприятливі для виникнення життя, схожого на земне.
Цього року "Кеплеру" вдалося знайти одинадцять нових планет у зоні Золотоволоски. До виявлення нової планети Kepler-452b найбільш схожими на Землю були Kepler-438b і Kepler-442b. Вони вдвічі перевищують за розмірами Землю і обертаються навколо червоних карликів, які набагато холодніші від Сонця.