ГоловнаПолітика

КВУ назвав 20 невиконаних обіцянок "Слуги народу"

За даними Комітету, програма партії за рік виконана в середньому на 10-15%.

КВУ назвав 20 невиконаних обіцянок "Слуги народу"
Фото: facebook/Слуга Народу

Комітет виборців України проаналізував виконання обіцянок із передвиборної програми "Слуги народу". Так, за даними КВУ, більшість обіцянок не виконано.

Про це повідомила пресслужба Комітету.

"Значну частину обіцянок «Слуги народу» не просто провалено - фракція намагалася реалізувати їх у прямо протилежний спосіб. Так, під час виборів партія обіцяла забезпечити підтримку української мови як державної, але на практиці ініціювала законопроєкт, який змінював суть мовної політики. Також під час виборів партія обіцяла невідворотність покарання для працівників поліції за перевищення службових повноважень. Однак як показала ситуація в Кагарлику, відповідних висновків не було зроблено", - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Він додав, що на відміну від інших фракцій, "Слуга народу" як монобільшість мала всі можливості для реалізації передвиборної програми, маючи повну монополію на ухвалення рішень у парламенті. "При цьому часто спостерігалася ситуація, коли «Слуга народу» свідомо провалювала опозиційні законопроєкти та реєструвала аналогічні ініціативи від власного імені. Зокрема, як це було з кількома законопроєктами щодо коронавірусу", - пояснив Кошель.

За даними КВУ, загалом програма "Слуги народу" за рік виконана в середньому на 10-15%. Серед виконаного: скасування недоторканності народних депутатів, повернення відповідальності за незаконне збагачення, запровадження грошової винагороди для викривачів корупції, запуск перезавантаження прокуратури. Щодо частини обіцянок було розроблено законопроєкти, але їх поки що не розглянули в парламенті.

Серед ТОП-20 "забутих" обіцянок КВУ називає такі:

1. Створимо систему підтримки української мови та культури за допомогою фіскальних стимулів і пріоритетного державного фінансування.

2. Упровадимо невідворотність покарання для працівників поліції, прокуратури та СБУ за перевищення службових повноважень.

3. Забезпечимо реальну незалежність антикорупційних органів, неефективні чи скомпрометовані органи перезапустимо.

4. Позбавимо власників медіа можливості впливати на те, що говорять чи пишуть журналісти.

5. Запровадимо «економічний паспорт українця», за яким всі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки.

6. Законодавчо врегулюємо право володіння зброєю.

7. Проведемо децентралізацію влади відповідно до європейських норм: передамо максимум можливих повноважень виконкомам місцевих рад, перетворимо державні адміністрації на префектури європейського типу.

8. Позбавимо СБУ, ГПУ та Нацполіцію непритаманних їм функцій ущемлення бізнесу.

9. Запустимо повноцінні інститути мирових суддів і суду присяжних.

10. Проведемо національний економічний аудит країни із залученням вітчизняних і міжнародних компаній.

11. Створимо Національну економічну стратегію з ключовою метою – досягти вищого за середньоєвропейський рівня доходів та якості життя українців.

12. Створимо можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження за пільговою ставкою.

13. Запровадимо базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат.

14. Проведемо демонополізацію ключових галузей, зробимо Антимонопольний комітет незалежним і ефективним.

15. Запровадимо податок на виведений капітал, щойно для цього виникнуть необхідні економічні умови.

16. Демонополізуємо галузі пасажирських і вантажних перевезень на залізничному транспорті.

17. Оновимо освітню та наукову інфраструктуру.

18. Розробимо державні програми системних контактів з українськими діаспорами.

19. Запровадимо механізм відкликання депутатів, які втратили довіру виборців.

20. Створимо механізм народного вето на щойно ухвалені закони.

Нагадаємо, раніше КВУ проаналізував виконання ТОП-10 обіцянок президента Володимира Зеленського, озвучених під час дебатів з Петром Порошенком 19 квітня 2019 року на стадіоні НСК "Олімпійський".

Президентська партія "Слуга народу" отримала найбільше голосів виборців на дострокових парламентських виборах у липні минулого року. Під час першого засідання Верховної Ради IX скликання Зеленський заявив, що вона "стане кращою в історії України або буде розпущена".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram