ГоловнаПолітика

Рада прийняла законопроєкт 2014 року, який забороняє огороджувати прибережні зони

Власникам огорож дадуть три місяці на їх демонтаж.

Рада прийняла законопроєкт 2014 року, який забороняє огороджувати прибережні зони
Фото: Макс Требухов

Верховна Рада заборонила огороджувати прибережні зони і ввела штраф до 17 тис. гривень за обмеження доступу громадян до водойм.

Цей законопроєкт був внесений до парламенту ще в 2014 році, в першому читанні його прийняли в лютому 2015 року. У четвер його прийняли в цілому голосами 314 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документом передбачено, що за обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також до берегів річок, водойм і островів для загального водокористування, крім випадків, передбачених законом, буде накладатися штраф на громадян від 3 400 гривень до 6 800 гривень (від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) і на посадових осіб - від 6 800 гривень до 11 900 гривень (від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), а за ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 6 800 гривень до 11 900 гривень і на посадових осіб - від 11 900 гривень до 17 000 гривень.

При цьому обмеження доступу громадян будь-яким способом (у тому числі шляхом влаштування огороджень або інших конструкцій) до узбережжя водних об'єктів на прибережних земельних ділянках, які перебувають в користуванні юридичних або фізичних осіб, а також стягування за нього плати є підставою для припинення права користування земельними ділянками прибережних захисних смуг за рішенням суду.

Передбачено, що в прибережних захисних смугах забороняються огорожі або інші конструкції, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм і островів, крім випадків, передбачених законом.

Такі огорожі або інші конструкції демонтуються їх власниками протягом 10 днів після отримання письмової вимоги місцевої державної адміністрації або виконавчого органу сільської, селищної або міської ради.

Огородження, встановлені до набуття законом чинності, демонтуються протягом 3 місяців з дня набрання ним чинності.

Закон набуває чинності наступного дня після опублікування і вводиться в дію через 3 місяці після дня набуття чинності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram