ГоловнаПолітика

Для передачі обладнання НАТО для ЗСУ задіяно літак Порошенка, - ЗМІ

Обіцянку генсека було виконано того ж дня.

Північноатлантичний альянс завершив передачу Україні військового обладнання під час візиту президента Петра Порошенка.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на джерело, ознайомлене з подробицями постачання.

Раніше в четвер генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на спільній прес-конференції з Порошенком в Брюсселі пообіцяв, що Альянс незабаром передасть обладнання для захищеного зв'язку ЗСУ. Як з'ясувалося, обіцянку генсека було виконано того самого дня.

Представник України при НАТО Вадим Пристайко підтвердив факт постачання. "Так, проект з постачання вже завершено", - заявив він.

Фото: facebook.com/UkraineNatoMission

У Північноатлантичному альянсі офіційно не коментували дату постачання, але повідомили кілька деталей про складові цього пакету допомоги.

"Комунікаційне обладнання, про яке сказав генсек, профінансовано через трастовий фонд НАТО "C4" (Command, Control, Communications and Computers). Ми передаємо Збройним Силам України пристрої закодованого радіозв'язку та портативні GPS-трекери", - заявив чиновник Альянсу.

Ключове значення в цьому пакеті допомоги мають захищені радіостанції, про які згадав Столтенберг. Вони не тільки забезпечують захищений зв'язок, але також стійкі до глушилок, які використовують росіяни на лінії зіткнення на Донбасі, пояснило джерело в Альянсі.

Інший співрозмовник видання повідомив, що вантаж повинен прибути в Україну вже сьогодні. Для його оперативного постачання українській стороні задіяно літак державної авіакомпанії "Україна".

Сьогодні в Брюсселі перебував тільки один такий літак, що перевозив офіційну українську делегацію. Таким чином, президент Порошенко після завершення візиту в буквальному сенсі повинен привезти в Україну військовий вантаж від НАТО.

Місія України в Організації Північноатлантичного договору повідомила, що системи командування, управління, зв'язку та обміну інформацією для Збройних Сил України вже перебувають в дорозі.

"У рамках імплементації Трастового фонду НАТО з удосконалення системи командування, управління, зв'язку та обміну інформацією (C4) Україна отримала сьогодні обладнання, яке значно покращить можливості системи управління і зв'язку наших Збройних Сил. Вантаж уже в повітрі і скоро буде доставлений за призначенням", - йдеться в повідомленні на сторінці місії у фейсбуці.

Місія України в НАТО подякувала Австралії, Великій Британії, Данії, Ісландії, Канаді, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, США і Туреччині за надання Україні цієї допомоги в рамках Трастового фонду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram