ГоловнаПолітика

Суд Швейцарії заборонив Nord Stream і Nord Stream 2 робити виплати "Газпрому"

Рішення ухвалено в рамках забезпечувальних заходів за позовом "Нафтогазу".

Суд Швейцарії заборонив Nord Stream і Nord Stream 2 робити виплати "Газпрому"
Фото: EPA/UPG

Суд у Швейцарії заборонив Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG робити будь-які виплати російській компанії "Газпром". Таке рішення було ухвалене в рамках забезпечувальних заходів за позовом "Нафтогазу", йдеться в проспекті до випуску єврооблігацій "Газпрому".

"Зокрема, у Швейцарії тимчасові забезпечувальні заходи накладені на виплати "Газпрому" компаніями Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG. Внаслідок заборони всі виплати від цих компаній "Газпрому" спрямовуються на швейцарських приставів", - ідеться в документі.

Нагадаємо, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року, "Газпром" винен "Нафтогазу" $ 2,56 млрд за невиконання зобов'язань за транзитним контрактом, на які також нараховується пеня за кожен день невиконання рішення. Тепер розмір нарахованої пені перевищив $ 100 млн. 

Претензії НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому"  за новими позовами в Стокгольмському арбітражі за чотири місяці збільшилися з $ 11,6 млрд до понад $ 12 млрд.

10 жовтня "Нафтогаз" утримав $9 млн з "Газпрому" за транзит у рахунок оплати боргу.

Як повідомлялося, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings надало рейтинг майбутнім єврооблігаціями НАК "Нафтогаз України" на рівні "В-". При цьому в НАК "Нафтогаз" висловили впевненість у своїй перемозі.    

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram