ГоловнаПолітика

САП звинуватила НАБУ в систематичному зливі інформації "одному з нардепів"

Один із підозрюваних втік з України через витік даних.

САП звинуватила НАБУ в систематичному зливі інформації "одному з нардепів"
Фото: Прямий

Спеціалізована антикорупційна прокуратура почала кримінальне провадження за фактом передавання даних попереднього розслідування працівниками НАБУ третім особам.

Досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні вирішено доручити детективам Управління внутрішнього контролю НАБ України, інформує прес-служба САП.

У САП навели приклад, як один з народних депутатів оприлюднив документи щодо кримінальних проваджень, які є таємницею слідства.

"Характер оприлюдненої інформації свідчить про те, що відповідний народний депутат України отримує відомості, що містять таємницю досудового розслідування безпосередньо від посадових осіб НАБ України ще на стадії погодження відповідних процесуальних рішень", - йдеться у повідомленні.

Наголошується, що систематичні витоки інформації про стан досудового слідства роблять неможливим виконання завдань кримінального судочинства і суперечать вимогам чинного законодавства.

"Зокрема, за результатами однієї з публікацій підозрюваній особі стало відомо про те, що щодо неї вирішується питання про повідомлення про підозру ще до фактичного ухвалення такого рішення, в результаті чого ця особа покинула територію України з метою уникнення кримінальної відповідальності", - зазначили в САП.

Нагадаємо, наприкінці березня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко і директор НАБУ Артем Ситник попросили КДКП розглянути питання про зняття Холодницького з посади, у зв'язку з чим прокурорська комісія відкрила дисциплінарне провадження.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів не змогла звільнити голову Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Замість звільнення Назару Холодницькому, який, за словами глави НАБУ Артема Ситника, тиснув на підлеглих, суд і свідків у низці резонансних справ, оголосили догану.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram