ГоловнаПолітика

Володимир Бондаренко: "Розкрадання землі олігархами необхідно зупинити"

Відкриття ринку сільськогосподарської землі – одна з головних тем країни. Президент та Уряд переконують суспільство, що продаж родючих чорноземів є благом для країни. Однак велика частина суспільства бачить у цьому чергову схему для збагачення обраних олігархів. Депутат Київської міської ради від партії “Батьківщина” Володимир Бондаренко впевнений, що сьогодні продаж землі перетвориться на «дерибан».

Фото: Facebook/Володимир Бондаренко

Чому Ви настільки категоричний щодо зняття заборони на продаж землі? Земля є товаром у багатьох країнах.

Згадаймо досвід нашої держави, яка ще 20 років тому володіла колосальним індустріальним потенціалом. Тоді стратегічні підприємства розпродано за безцінь, а гроші виведені Кучмою у офшори. Українці залишилися без майна і без грошей. На той час в України ще були активи, аби розвиватися. Сьогодні ситуація інша: країна знаходиться у руїнах, ціни злетіли у космос, пенсії та зарплати – мізерні. Земля – це остання цінність, яка залишилася в руках українського народу. Та влада планує забрати в людей цю останню надію. Тому Юлія Тимошенко і вся «Батьківщина» виступила з ініціативою проведення всенародного референдуму проти розпродажу землі.

Однак, якщо земля стане товаром, країна отримає додаткові гроші, а українці – роботу.

На продажі землі, який ініціює влада, гроші заробить виключно земельна мафія. Уже сьогодні через незаконні оборудки латифундисти загарбали мільйони гектарів землі. Як тільки мораторій знімуть – вони легалізують ці незаконні статки. Крім того, сьогодні ціна за найкращу землю складає 500-700 доларів за гектар, що у десятки разів нижче вартості землі у світі. Тож землю буде розпродано за копійки.

Та її зможуть купити і малі фермери. Ринок буде відкритим для усіх.

Малі фермери не зможуть конкурувати з олігархами. По-перше, тому що цих фермерів обмаль, адже влада свідомо зруйнувала мале фермерське господарство в Україні. По-друге, тому що в малих фермерів просто немає грошей, а кредити в банках мають величезні відсотки, які робочі люди не можуть собі дозволити. Тому, не дивлячись на формальну свободу ринку, землю скуплять олігархи, а люди залишаться ні з чим.

Фото: Макс Левин

У будь-якому разі земля залишиться в українців. Про продаж землі іноземцям жодна з політичних сил не говорить.

Це сьогодні не говорять. Адже влада планує за безцінь скупити 9% від всіх світових запасів чорноземів. А тоді продати іноземцям за ринковою вартістю, яка оцінюється у 3,5 трильйони євро. Усі ці гроші будуть виведені в офшори. А українці залишаться кріпаками на власній землі. В умовах зруйнованої економіки, мізерних пенсій та високих цін, втрата землі для українців фактично означатиме втрату останнього джерела, аби годувати сім’ї.

Як тоді має працювати ринок землі?

Земля – стратегічний актив, не тільки з економічної точки зору, проте як одна з запорук національної безпеки та суверенітету держави. Тому Юлія Тимошенко і закликає зупинити безконтрольний «дерибан» чорноземів. Землю викуповувати повинна виключно держава. А передавати її слід тільки на основі довгострокової оренди. Основою ж розвитку сільського господарства повинен стати розвиток малого або сімейного фермерства. Українці повинні мати змогу працювати на своїй землі. Тоді вся країна буде заможною.

Ви думаєте випадково роками не вирішуються абсолютно необхідні для ринку землі питання: не створено земельного банку, не проведено кадастрування та реальна оцінка земельних ділянок, не розроблений комплекс запобіжних і охоронних протиерозійних державних заходів, які б підняли ціну землі? Земля нещадно експлуатується 5 видами технічних культур, які є надзвичайно прибутковими для олігархів, але дуже збитковими для держави. Це робиться спеціально, щоб ринок землі знаходився в підвішеному стані.

Фото: Facebook/Володимир Бондаренко

Як проходить збір підписів щодо референдуму по забороні продажу землі?

Дуже активно. Уже 102 тисячі киян поставили свої підписи проти розпродажу українських земель. Показово, що доля землі цікава не тільки селянам. Навіть міські мешканці із готовністю підписуються на підтримку земельного референдуму. Українці розуміють наскільки важливо сьогодні захистити чорноземи від розкрадання. Я закликаю усіх дорослих громадян долучитися до всеукраїнського руху на захист землі. Поставте свій підпис у найближчому наметі «Батьківщини»! Півхвилини вашого часу врятує країну і збереже наше спільне майбутнє. Києву не байдужа доля української землі. Ми сприймаємо боротьбу за землю проти її продажу, як боротьбу за Україну.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram