ГоловнаПолітика

Поліція запобігла бійці за участю націоналістів біля Куликового поля

Представників "Свободи", "Сокола", "Дії" і Національного корпусу відгородили від їхніх опонентів.

Поліція запобігла бійці за участю націоналістів біля Куликового поля
Фото: Олександр Рудоманов

Близько 70 представників націоналістичних сил біля Куликового поля в Одесі почали вступати в перепалки і бійки з людьми, які прийшли вшанувати пам'ять загиблих 2 травня 2014 року проросійських активістів.

Реагуючи на це, правоохоронці в повному обмундируванні вишикувалися між членами "Свободи", "Сокола", "Дії", Національного корпусу і їхніми опонентами, повідомляє кореспондент LB.ua.

Одночасно на Куликове поле людей почали запускати швидше, перевіряючи їх не так ретельно.

Нагадаємо, вчора поліція повідомила, що під час патрулювання виявила в районі Куликового поля рюкзак з вибухівкою. У рюкзаку знайшли гранати Ф-1, РГМ, РДГ-2Б, імітаційний патрон, електродетонатор, запали часів Другої світової війни, акумуляторну батарею і тротилову шашку ТШ-400. Увечері в понеділок правоохоронці оголосили, що закриють вхід на Куликове поле для перевірки, а вранці пускатимуть людей на площу через дві рамки з металодетекторами. Вранці у вівторок вхід відкрили через один пропускний пункт. О 12:35 надійшло повідомлення про замінування Будинку профспілок на Куликовому полі. Людей із площі евакуювали, проте через півгодини почали знову пускати - під час перевірки вибухівки не виявили.

Куликове поле навесні 2014 року було місцем збору місцевих сепаратистів. 2 травня 2014 року на площі розгорілися сутички між прихильниками проєвропейського і проросійського політичного курсу України, в результаті яких з'явилися жертви і численні поранені, включаючи кілька десятків жертв пожежі в приміщенні Будинку профспілок (Куликове поле, будинок 1). Усього під час подій 2 травня доведено загибель 45 осіб.

Минулого року поліція знайшла три гранати в підземному переході біля Одеського залізничного вокзалу - недалеко від Куликового поля. Через це і повідомлення про мінування на Куликове поле, де повинен був пройти жалобний мітинг, упродовж усього дня 2 травня не пускали людей.

Олександр РудомановОлександр Рудоманов, Корреспондент
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram