ГоловнаПолітика

Справу про підробку результатів ЗНО передано до суду

Підозрюваними проходять семеро осіб, у тому числі колишній голова УЦОЯО.

Справу про підробку результатів ЗНО передано до суду
Фото: Макс Левин

Генеральна прокуратура 27 липня передала в суд обвинувальний акт проти колишнього директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Ігоря Лікарчука, двох його заступників і ще чотирьох осіб за підозрою у фальшуванні результатів зовнішнього незалежного оцінювання.

Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Звинувачення пред'явлено за шістьма статтями: створення злочинної організації (ч.1 ст.255), розкрадання (ч.4 ст.28, ч.5 ст.191), фіктивне підприємництво (ч.4 ст.28, ч.2 ст. 205), несанкціоновані дії з інформацією в комп'ютерних мережах (ч.4 ст.28, ч.3 ст.362), службове підроблення (ч.4 ст.28, ч.2 ст.366), відмивання грошей (ч.4 ст.28, ч.3 ст.209).

За версією слідства, 2008 року підозрювані придумали спосіб втручання в систему ЗНО, за допомогою якої завищили результати тестування понад 2000 абітурієнтів. Стверджують, що це діти переважно керівників органів державної влади вищого рівня, правоохоронних органів, співробітників системи освіти, народних депутатів і їхніх помічників.

Фінансова вигода підозрюваних, за версією слідства, склала понад 4 млн гривень.

Встановлено, що підробляли результати в центральному офісі УЦОЯО. Регіональних центрів оцінювання якості освіти до цієї схеми не залучали.

Нинішня справа стосується тільки 2014-2015 років. Дотепер 26 клієнтів цієї схеми вже відраховано з ВНЗ, іще 174 поки що вчаться. Матеріали про завищення результатів у 2008-2013 роках виведено в окреме провадження. За його результатами студентам можуть анулювати дипломи або змусити компенсувати вартість навчання.

ГПУ також оприлюднила списки "клієнтів" підозрюваних і потерпілих від цієї схеми.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram