ГоловнаПолітика

Порошенко підписав закон про безстрокові довідки для переселенців

Біженцям значно спростили життя.

Порошенко підписав закон про безстрокові довідки для переселенців
Фото: president.gov.ua

Президент Петро Порошенко підписав закон, який робить безстроковими довідки переселенців із зони АТО та Криму.

Закон ухвалили 3 листопада, однак 26 листопада Порошенко ветував його, запропонувавши вдосконалити документ. Рада з пропозиціями Президента погодилася і 25 грудня прийняла документ повторно. 6 січня Порошенко закон підписав, він набуде чинності найближчими днями - з дня, наступного після дня опублікування в офіційній пресі.

За новим законом, довідка переселенця тепер буде безстроковою, а не на півроку, як колись.

Закон також скасовує штампування звороту довідки в органах Державної міграційної служби (ДМС). Скасовано перевірку місць проживання переселенців. Знято також зобов'язання інформувати органи ДМС про своє фактичне місце проживання і раз на півроку відзначатися в цих органах.

Переселенці, які не встигли розірвати трудові відносини до виїзду із зони АТО чи Криму, зможуть подати заяву про припинення трудового договору в центрі зайнятості за новим місцем проживання.

Органи влади повинні прийняти переселенця на облік у день подачі заяви, якщо він має в паспорті штамп реєстрації місця проживання. Якщо ж такого штампа не має, термін прийняття на облік обмежено 15 днями. Протягом цього часу переселенець може надати як доказ військовий квиток, трудову книжку, документ про право власності на нерухоме або рухоме майно, документ про освіту (науковий ступінь), медичні документи, фотографії або відеозаписи.

Причини, чому Президент раніше ветував закон, стосувалися того, що в документі не було прописано контролю за тим, чи не повернувся переселенець на окуповану територію.

У вдосконаленому законі Рада прописала, що інформацію, чи проживає переселенець за новим місцем мешкання, органи соцзахисту повинні отримувати з державних реєстрів; у результаті обміну інформацією з іншими органами соцзахисту, а також з волонтерськими та іншими організаціями, які допомагають внутрішнім переселенцям.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram