ГоловнаПолітика

ОБСЄ оприлюднила мінський протокол

Меморандум містить 9 пунктів

ОБСЄ оприлюднила мінський протокол
Фото: podrobnosti.ua

На сайті ОБСЄ суботу з'явився оригінал Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента Росії Володимира Путіна, передає "Інтерфакс-Україна".

У документі наголошується, що на виконання пункту 1 протоколу від 5 вересня учасники тристоронньої контактної групи у складі представників України, РФ та ОБСЄ і представники окремих районів Донецької та Луганської областей досягли порозуміння щодо наступних заходів, покликаних закріпити домовленості про двостороннє припинення застосування зброї.

Повний текст Меморандуму:

"1. Припинення застосування зброї вважається загальним.

2. Зупинка підрозділів і військових формувань сторін на лінії їхнього зіткнення за станом на 19 вересня 2014 року.

3. Заборона на застосування всіх видів зброї та ведення наступальних дій.

4. Протягом доби з моменту прийняття цього Меморандуму - відведення засобів ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнення на відстань не менше ніж 15 км з кожного боку (за винятком зазначених нижче), в тому числі з населених пунктів, що дасть можливість створити зону припинення застосування зброї завширшки не менш як 30 км (зону безпеки).

При цьому відвести від лінії зіткнення сторін артилерійські системи калібром понад 100 мм на віддаль їх максимальної дальності стрільби, зокрема:

- 100 мм гармата МТ-12 - 9 км; 120 мм міномети - 8 км; 122 мм гаубиця Д-30 (2С1 "Гвоздика") - 16 км; 152 мм 2С5 "Гіацинт-С" (2С3 "Акація", 2С19 "Мста-С", 2А65 "Мста-Б") - 33 км, РСЗО 9К51 "Град" - 21 км, 9К57 "Ураган" - 36 км, 9К58 "Смерч" - 70 км, РСЗО "Торнадо-Г" - 40 км, РСЗО - "Торнадо-У" - 70 км, РСЗО "Торнадо-С" - 120 км;

- тактичні ракетні комплекси - 120 км.

5. Заборона на розташування важкого озброєння і військової техніки в районі, обмеженому населеними пунктами Комсомольське, Кумачове, Новоазовськ, Саханка, при моніторингу ОБСЄ.

6. Заборона на установку нових мінно-вибухових інженерних загороджень у межах зони безпеки.

Зобов'язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень у зоні безпеки.

7. Заборона з моменту прийняття цього Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних безпілотних літальних засобів (БПЛА), за винятком БПЛА, використовуваних моніторинговою (наглядовою) місією ОБСЄ, уздовж всієї лінії зіткнення сторін у зоні припинення застосування зброї на ширину не менш як 30 км.

8. Розгортання у зоні припинення застосування зброї моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ у складі груп спостерігачів Організації протягом доби з моменту прийняття цього Меморандуму. Вищезазначену зону доцільно розділити на сектори, кількість і межі яких узгодити під час підготовки до роботи моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ.

9. Виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України при моніторингу ОБСЄ".

Документ датовано 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Хайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент Леонід Кучма, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (ДНР) та Ігор Плотницький (ЛНР).

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram