ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

Канада закликає усунути порушення на виборах, поки не пізно

Два канадських міністри стурбовані перебігом виборчої кампанії в Україні.

Канада закликає усунути порушення на виборах, поки не пізно

Канада закликає владу України негайно і повністю усунути порушення під час виборчої кампанії.

Про це йдеться в повідомленні Посольства Канади.

"Вільні та справедливі вибори, що відображають волю українського народу, ще можливі. Ще не так пізно. Ми закликаємо представників української влади повністю і терміново усунути будь-які порушення виборчого процесу", - сказано в спільній заяві канадських міністра закордонних справ Джона Берда і міністра міжнародного співробітництва Джуліана Фантіни.

Заяву зроблено за підсумками опублікованого звіту місії спостерігачів "Вибори в Україні 2012", яка включає 65 довгострокових і 365 короткострокових спостерігачів.

На нашу думку, і партії, і кандидати в народні депутати в мажоритарних округах перебувають у рівних умовах. Для всіх створено однакові умови, і ті порушення, які відбуваються іноді, - це фактор, який називається "людський фактор", - емоції. У нас такі самі люди, як і в усьому світі, вони живі, реагують... Вони не можуть бути без емоцій— Віктор Янукович, Президент України

Зокрема, звіт критикує рішення Центральної виборчої комісії провести одне жеребкування складу всіх 225 окружних виборчих комісій замість окремого жеребкування для кожної ОВК.

Також у звіті наголошено, що найбільшою проблемою виборчої кампанії є непрямі підкупи виборців, які були зафіксовані спостерігачами майже в усіх регіонах України.

Окрім цього, звіт констатує обмеження свободи журналістів у висвітленні виборчого процесу через дефіцит незалежних засобів масової інформації.

Спостерігачі занепокоєні формальним і неналежним розглядом судами виборчих справ.

Нагадаємо, організація зі спостереження за виборами в країнах СНД не бачить серйозних порушень виборчого законодавства в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram