ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

Місію спостерігачів від ЄС на виборах очолив Павел Коваль

За ситуацією в Україні будуть стежити жорсткі критики діючої влади.

Місію спостерігачів від ЄС на виборах очолив Павел Коваль
Фото: rang.ua

Місію спостерігачів від Євросоюзу на парламентських виборах 2012 року в Україні очолить голова делегації Європарламенту в комітеті парламентської співпраці Україна-Євросоюз Павел Коваль.

Про це LB.ua стало відомо з власних джерел.

Окрім Коваля, до складу делегації увійшли ще 13 євродепутатів, троє з них - як заступники голови місії:

- Міхаель Галер (Група народних партій, Німеччина),

- Хуан Фернандо Агуеро Лопес (голова Комітету з громадянських свобод, юстиції і внутрішніх справ; Група соціал-демократів, Іспанія),

- Ребекка Хармс (Група "зелених", Німеччина);

А також 10 як безпосередні спостерігачі:

- Андрій Гжип (Група народних партій, Польща);

- Ян Козловський (Група народних партій, Польща);

- Марек Мігальський (Польща);

- Норберт Нойсер (Група соціал-демократів, Німеччина);

- Яцек Протасевич (віце-президент Європарламенту, Група народних партій, Польща);

- Адріан Северін (Румунія);

- Марек Сівець (Група соціал-демократів, Польща);

- Крістіан Вігенін (Група соціал-демократів, Болгарія);

- Герман Вінклер (Група народних партій, Німеччина);

- Йоахім Геллер (Група народних партій, Німеччина).

Показово, що більшість із перелічених євродепутатів жорстко критикують нинішню українську владу.

Зокрема, ще зовсім недавно Ребекка Хармс закликала Євросоюз і СОТ ввести санкції проти України, не чекаючи на проведення парламентських виборів, і повністю заморозити з нею міжнародні відносини.

Голова місії спостерігачів Павел Коваль, як голова делегації Європарламенту в Комітеті парламентської співпраці Україна-Євросоюз, весь час здійснює ретельний моніторинг подій в Україні й оперативно реагує на них. Зокрема, він розкритикував ухвалення закону про наклеп, тиск на ЗМІ, виступає за звільнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка з в'язниці та за їхню участь у майбутніх виборах.

Окрім того, Яцек Протасевич  - спостерігач за касаційним процесом у справі Юлії Тимошенко - вважає, що вибори в Україні будуть вкрай гострими і складними. "А температура конфлікту влади й опозиції дуже висока".

Без вирішення питання колишніх членів уряду, які наразі у тюрмі, складно буде вийти з честю з передвиборної ситуації— Павел Коваль, депутат Європарламенту

Водночас зазначимо, що до складу місії спостерігачів увійшов і представник Партії прогресивних соціалістів і демократів, яких вважають соратниками Партії регіонів у ЄП - Марек Сівець. Проте останнім часом відносини між політсилами залишають бажати кращого. Європейські соціалісти звинуватили "регіоналів" у небажанні діяти відповідно до демократичних норм.

Нагадаємо, що вибори до Верховної Ради є для України визначальними у відносинах із Євросоюзом, який зараз недовірливо ставиться до всього, що відбувається в країні. Свідченням цього є перенесення саміту Україна-ЄС на наступний рік (без зазначення конкретної дати).

Раніше, зазначимо, керівництво Євросоюзу бойкотувало чемпіонат Європи з футболу Євро-2012, відмовившись від візиту в Україну.

Натомість українське керівництво вважає: вибори в країні пройдуть демократично, що допоможе Україні повернути прихильність міжнародної спільноти.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram