Лещенко Роман Миколайович

Міністр аграрної політики і продовольства

Лещенко Роман Миколайович

Місце народження

Народився 23 листопада 1988 році в селі Пеніжкове Христинівського району Черкаської області.

Освіта

У 2011 році здобув повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та кваліфікацію магістра права (диплом магістра з відзнакою).

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів» (спеціальність 12.00.07), отримав диплом кандидата юридичних наук.

Володіє українською, англійською, іспанською, польською та російською мовами вільно.

Кар'єра

З 2007 року працював в компанії OSG Group, займав посаду головного юридичного консультанта холдингу.

З 2013 року і дотепер працює на посаді асистента, доцента кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

01 жовтня 2019 року Лещенка Романа Миколайовича було призначено Уповноваженим Президента України з земельних питань. На цій посаді він лобіював прийняття земельного закону на етапі його підготовки та розгляду у Верховній Раді України. Також він відстояв збереження Держпідтримки аграріїв на 2020 рік на рівні 4 млрд грн.

Автор монографії «Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів» (2018), співавтор навчального посібника «Фінансове право» (2018).

Член Постійної правничої комісії Вченої Ради Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

10 червня 2020 року Романа Лещенка призначено Головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Державний службовець 3-го рангу (2020).

17 грудня 2020 року Верховна Рада призначила Романа Лещенка новим очільником Міністерства агрополітики.

Особисте життя

Одружений. Дружина Алла, сини Микола та Геннадій.

Нагороди

Нагороджений почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради «За особливі заслуги перед Черкащиною» (2018).

17.12.2020