​Притула Сергій Дмитрович

Український телеведучий, волонтер, актор, кандидат у мери Києва

​Притула Сергій Дмитрович

Місце народження

Народився 22 червня 1981 року, Збараж, Тернопільська область.

Освіта

1997 року посів друге місце на захисті наукових робіт у Малій академії наук України. Школу закінчив із золотою медаллю. 1998 року вступив до Тернопільської академії народного господарства. Протягом навчання в академії був активним учасником низки молодіжних організацій, разом з однодумцями створив неформальну спілку «Митці» та видавництво «Слина». Паралельно з навчанням грав у КВК, брав участь у конкурсах художньої самодіяльності.

Кар’єра

1998—2003: радіо

1998 року пройшов кастинг на посаду радіоведучого і після тривалої підготовки в січні наступного року з'явився в ефірі «Радіо Тернопіль 106.1 FM» під псевдонімом «Сірий».

2000—2001 — навчався в Лондоні в одному з коледжів. Згодом, розчарувавшись у навчанні, почав працювати, Сергій працював у Лондоні за різними професіями: від будівельника і вантажника до офіціанта та помічника кухаря. Повернувшись до Тернополя, обіймав посаду студентського декана свого ВНЗ і відновив роботу на «Радіо Тернопіль».

2002-го очолив студентський страйк в університеті, захистив диплом і лишився працювати на посаді директора Центру молодіжних ініціатив, навчався в магістратурі. Попри це, активно займався промо-акціями, організацією концертів, гастролював з командами КВК Україною.

2004—2009: початок кар'єри на телебаченні

2004 року пройшов кастинг на посаду ведучого програми «Було ваше, стало наше» і незабаром з'явився в ефірі телеканалу «Інтер». Отримавши запрошення від столичної радіостанції «Music-радіо», у листопаді 2005 року переїхав до Києва і розпочав роботу в ефірі.

2006—2009 — Сергій працював резидентом «Comedy Club UA», брав участь у щотижневих вечірках і телезйомках. У рамках проєкту Притула створив в'їдливий саркастичний образ «Тернопільський сірий», що різко висловлюється про українських знаменитостей та присутніх у залі.

Паралельно з роботою на Новому каналі Сергій працював над радіопроєктами на радіо: «Вишнева 20-ка» на Люкс FM, і «Файна Юкрайна» на Наше радіо.

2008 рік — разом зі своїм колегою по Камеді клаб Педаном та Ольгою Фреймут очолив ранковий ефір Нового каналу — стає ведучим телешоу «Підйом». Працював над шоу до 27 травня 2011 року.

З 2008 по 2010 рік був актором, автором і співпродюсером скетч-шоу «Файна Юкрайна» на Новому каналі. Його партнером у шоу був Андрій Молочний. Загалом було відзнято 100 випусків «Файної Юкрайни», що стало найкращим показником серед усіх скетч-шоу пострадянського простору.

Ведучий гумористичного шоу «Вар'яти». Проєкт з'явився 2009 року, перший виступ пройшов 28 травня 2010-го у Тернополі під назвою «Перше україномовне гумор-шоу „Вар'яти“».

2012—2018

З 2012 року Притула є креативним продюсером розважального телешоу «Хто зверху?» та його постійним ведучим.

У лютому 2013 року на телеекранах України з'явилось «Педан-Притула шоу», в якому брав участь Сергій Притула зі своїм другом Олександром Педаном.

З 2 листопада 2016 року на Новому каналі виходить телеверсія україномовного розважального шоу «Вар'яти» за участі Притули.

З лютого 2017 року є постійним ведучим українського національного відбору на пісенний конкурс «Євробачення».

Восени 2018 року став ведучим телепроєкту «Нові лідери» на телеканалі ICTV.

20 грудня вийшов український римейк канадської кінокомедії «Секс і нічого особистого», у якій Притула зіграв Василя, товариша головного героя. Над адаптацію сценарію працював Притула спільно з акторами «Вар'яти-шоу».

Громадська діяльність

Від початку російсько-української війни — активний волонтер, збирає матеріальну допомогу від небайдужих громадян і доставляє її українським військовикам. Разом із телеведучим Геннадієм Попенком не раз відвідував з цією метою прифронтові зони.

Щотижня з початку 2014 року Сергій збирає в холі Нового каналу речі (одяг, продукти тощо) для допомоги учасникам ООС. На грошові пожертви Притула купував для військових потреб автомобілі, ліки, безпілотники, прилади нічного бачення та іншу військову оптику.

Частину грошей, зароблених виступами, Сергій теж витрачає на допомогу армії. В Тернополі Сергій утримує реабілітаційний центр для постраждалих від війни. Притула організовує також збір книжок для дітей, до Дня святого Миколая в грудні 2015 року першу частину книг було надіслано до маленьких жителів окупованого Криму — 100 примірників. Сергій хоче, щоб діти читали українською і не забували мови. Для цього він працює над створенням ресурсу для накопичення заявок з Криму і постачання літератури до окупованого півострова.

Станом на початок 2020 року Сергій передав на потреби армії близько 40 млн грн — це як його власні кошти, так і кошти людей, які жертвували на військо.

2022

З 24 лютого після вторгнення армії Російської Федерацію на територію України Сергій Дмитрович, відновив своє керування у фонді «Благодійний фонд Сергія Притули», де займався залученням благодійних внесків на озброєння та гуманітарної допомоги постраждалим від війни.

22 червня у день народження Сергія Притули стартував проект Народний Байрактар, з залучення коштів на закупівлю трьох безпілотників Bayraktar TB2. Необхідна сумма у розмірі 602,009,910.58 грн була зібрана на вечір 24 червня..

18 серпня Сергіем було оголошено, що гроші, що були зібрані фондом, на купівлю безпілотників, і отримані Україною, на безопланій основі були направлені на купілю супутника фінської компанії ICEYE.

Політика

В червні 2019 Сергій Притула приєднався до політичної партії «Голос» та був у її списках кандидатів в депутати Верховної Ради України. Він продовжує свою роботу у політсилі попри те, що на парламентських виборах так і не пройшов нардепом до Верхвоної Ради. Наразі ведучий допомагає «Голосу» і є радником щодо багатьох політичних питань.

11 серпня 2020 року, на з'їзді партії «Голос», Сергій Притула оголосив що буде балотуватися в мери Києва.

7 червня 2021 року Притула оголосив про вихід з партії «Голос» через незгоду з рішеннями керівництва партії та голосуваннями однопартійців. Представники партії заявили, що причиною цього рішення є особисті амбіції Сергія, який не зміг стати керівником партії.

28 вересня Притула оголосив про створення своєї партії та участь у майбутніх парламентських виборах.

Приватне життя

З першою дружиною Юлією Андрійчук Сергій познайомився 2007 року в Тернополі, згодом подружжя розлучилось. Сергій виховує з Юлією сина Дмитра (нар. 2008 р.).

Влітку 2015 року Сергій одружився вдруге, його обраницею стала Катерина Сопельник з Донецька. Вони познайомились із Сергієм під час роботи на одному з телеканалів. 27 липня 2017 народилась донька Соломія.

Нагороди

За волонтерську діяльність нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2019) і недержавним орденом «Народний Герой України» (2016).

Посилання

20.08.2020