Колесникова Марія Олександрівна

Лідер білоруської опозиції, член президії Координаційної ради білоруської опозиції

Колесникова Марія Олександрівна

Місце народження

Народилась 24 квітня 1982 року в Мінську.

Освіта

Закінчила Білоруську академію музики за фахом флейтист і диригент.

Кар'єра

В Білорусі вісім років викладала гру на флейті в гімназіях, грала в оперному театрі, Національному академічному концертному оркестрі та Президентському оркестрі Білорусі.

З 2007 року навчалася у Вищій школі музики Штутґарта на факультетах старовинної та сучасної музики. Працювала в Німеччині, брала участь у концертах, організовувала міжнародні культурні проєкти в Німеччині, наприклад творче об'єднання «Artemp».

Стипендіат фонду Y. Menuhin "Live Music Now" і Horvath Stiftung.

У Білорусі Марія створила цикл лекцій «Уроки музики для дорослих».

Також Марія була в 2017 році спікером на мінській конференції TEDx, а в 2019 році разом з розробником музичних програм Gismart, асоціацією «Освіта для майбутнього» зробила проект «Оркестр роботів». У цьому проекті школярів вчили програмування роботів-музикантів.

Політична кар'єра

Під час виборчої кампанії перед президентськими виборами в Білорусі 2020 року приєдналась до штабу опизиційного кандидата Віктора Бабарика, а після його арешту сама очолила штаб. В липні 2020 штаби трьох основних опозиційних кандитатів об'єднали свої зусилля задля підтримки кандидатури Світлани Тихановської.

Брала участь у протестах в Мінську, під час яких озвучувала вимоги протесту. Разом із Світланою Тихановською та Веронікою Цепкало наразі є найпопулярнішими опозиційними політиками і умовними лідерами протесту.

18 серпня увійшла до основного складу Координаційної ради білоруської опозиції, а 19 серпня була обрана в її президію.

31 серпня Колесникова оголосила про створення політичної партії «Разом».

7 вересня викрадена невідомими в центрі Мінська. Вранці 8 вересня з'явилася інформація про те, що Марію Колесникову намагалися насильно депортувати з Білорусі в Україну, але вона порвала свій паспорт і знову була затримана.

9 вересня стало відомо, що Колесникову було заарештовано МВС Білорусі, її підозрюють у справі щодо можливого захоплення влади.

09.09.2020