​Бабарико Віктор Дмитрович

Білоруський банкір, громадський і політичний діяч

​Бабарико Віктор Дмитрович

Місце народження

Народився 9 листопада 1963 року, Мінськ.

Освіта

1988 року закінчив механіко-математичний факультет Білоруського університету.

Родина

Дружина Марина, загинула 15 серпня 2017 року на Мадейрі під час дайвінгу. Діти: син Едуард і дочка Марія.

Кар’єра

Трудову діяльність починав у НВО порошкової металургії, звідки пішов 1995 року з посади начальника відділу зовнішньоекономічних зв'язків. Того ж року закінчив Академію управління при Кабінеті міністрів Білорусі, а через п'ять років — магістратуру Білоруського економічного університету.

У банківській системі Білорусі працював з 1995 року. Головою правління «Белгазпромбанка» став у липні 2000 року. У 2008 році отримав диплом Комісії Республіки Білорусь у справах ЮНЕСКО «за великий внесок у розвиток міжнародних культурних зв'язків». 2014 — почесне звання «Меценат культури Білорусі». Кращий керуючий 2016 року і топменеджер 2018 року за версією банківської премії «Банк року».

2018 року за ініціативи Бабарико «Белгазпромбанк» профінансував видання 15000 примірників п'ятитомника Світлани Алексієвич для передачі їх у дар білоруським бібліотекам. Також за його сприяння в Білорусь було повернуто картини Марка Шагала та оригінал Біблії Скорини.

Політика

Кандидат у президенти

12 травня 2020 року подав заявку на участь у виборах президента Білорусі.

20 травня зареєстрував другу за розміром ініціативну групу в 8,904 людини. На кінець травня інтернет-опитування віддавали Бабарико перше місце з 50 % голосів. Такі результати призвели до заборон передвиборних опитувань на сайтах.

27 травня Бабарико заявив, що було зібрано понад 50000 підписів. 2 червня було заявлено про 100000 підписів.

18 червня Бабарико затримали, приводом було названо несплату податків і легалізацію незаконно отриманих доходів. 20 червня йому висунули звинувачення, не називаючи публічно статтю. Адвокат кандидата Дмитро Лаєвський пояснив, що Бабарико перебуває в СІЗО КДБ.

22 червня було заарештовано сина Віктора Едуарда Бабарико, йому та батькові було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

14 липня ЦВК Білорусі вирішив не допускати Бабарика кандидатом у президенти на виборах 2020 року, озвученою причиною в ЦВК назвали «незадекларовану власність в офшорах». 24 липня Бабарику було пред'явлено нове обвинувачення: у дачі та отриманні хабара.

16 липня 2020 року відбулась зустріч представників штабів Світлани Тіхановської, Віктора Бабарика та Валерія Цепкало. В результаті була досягнута домовленість, що єдиним кандидатом від незареєстрованих політиків буде Світлана Тіхановська. І в разі її обрання будуть призначені повторні вибори, в яких зможуть брати участь альтернативні кандидати, які на даний момент знаходяться в СІЗО.

Політична позиція

Бабарико підтримує білоруський політичний нейтралітет і тому виступає за вихід Білорусі з ОДКБ. Виступає за обмеження президентських повноважень на не більше 2-х термінів поспіль.

14.08.2020