Дубінський Олександр Анатолійович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання

Дубінський Олександр Анатолійович

Місце народження

Народився 18 квітня 1981 року в Києві.

Освіта

Закінчив Національний університет харчових технологій за спеціальністю “облік і аудит” та Київський політехнічний інститут (інженер-електрик).

Журналістика та блог

У 2004—2009 роках працював у газеті «Экономические известия», де став відомим як економічний журналіст.

З травня 2009 по травень 2010 року працював головним редактором журналу «Weekly.ua».

З 2009 року вів блоги на сайті «Української правди». З певного моменту редакція видання почала застерігати, що журналіст є необ'єктивним. «Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання. Враховуйте це під час читання», — зазначається в підписі. Останній блог було опубліковано в середині 2015 року.

У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань «1+1». У 2014 році — ведучим програми «Гроші». З 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на каналі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації». За інформацією партії «Слуга народу», є креативним продюсером програм «Українські сенсації» і «Секретні матеріали» на «1+1».

У квітні 2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky.Pro. З травня 2017 року веде відеоблог на YouTube.

З осені 2019 веде авторський блог #Дубинскийпроавто на своєму You-tube каналі, де показує відеоогляди про автомобілі.

15 січня 2021 року, після введення проти нього санкцій з боку Міністерства фінансів США, перестав працювати його сайт Dubinsky.Pro, який був зареєстрований американською компанією GoDaddy.

28 січня 2021 року відеохостинг YouTube заблокував YouTube-канал Олександра Дубінського, де він публікував свої відео.

Політика

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №94 (Київська область) як безпартійний. Член однойменної фракції. З 10 листопада 2019 року - член партії. Заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Колишній член провладної партії «Слуга народу», голова Київської обласної організації.

11 вересня 2020 Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики делегував Дубінського до конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків.

1 лютого 2021 року виключили із фракції Слуга народу через санкції США, при чому Зеленський двічі пропонував йому піти самому, але той відмовлявся.

14 березня 2021 року Дубінського звільнили з посади керівника київської обласної організації партії Слуга народу, його посаду посів Андрій Мотовиловець.

15 березня народного депутата Дубінського виключили з провладної партії Слуга народу через «порушення статуту та непокору керівним органам партії».

Санкції США

10 січня 2021 року Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадило проти Олександра Дубінського персональні санкції за втручання в американські вибори та участь в російській мережі зовнішнього впливу (зокрема, в російській кампанії з дезінформації), яка пов'язана з народним депутатом України Андрієм Деркачем.

1 лютого 2021 року виключили із фракції Слуга народу через американські санкції.

Сім'я

Розлучений з Лесею Цибко. Дітей немає.

Відзнаки

У 2007, 2008 і 2009 роках ставав найкращим фінансово-економічним журналістом України за результатами конкурсу «Премія ділових кіл „PRESSZVANIE“», одним зі спонсорів якого є російсько-український олігарх Вадим Новинський.

У 2008 році став найкращим банківським журналістом за версією Національного банку України.

02.02.2021