Вітренко Юрій Юрійович

Екс-голова НАК "Нафтогаз України"

Вітренко Юрій Юрійович

Місце народження

Народився 17 вересня 1976 Києві. Батько - Вітренко Юрій Миколайович, кандидат економічних наук, доцент. Мати - Наталія Вітренко - український політик, лідер Прогресивної соціалістичної партії України, народний депутат України II і III скликань. Дитинство провів в Києві. Його батько в 80-ті працював в Держплані УРСР і почав міністерську кар'єру, мати була доцентом кафедри статистики Інституту народного господарства. З 1991 року, після розлучення батьків, Юрій залишився жити з батьком. З 5 років навчався в школі №172. Після 8 класу вступив в економічний клас гімназії №153, паралельно навчався в Київській школі менеджменту для старшокласників КРОК (з 1993 р - Київський ліцей бізнесу).

Освіта

1996 рік — закінчив бакалаврат у Київський національний економічний університет із червоним дипломом, спеціальність — Міжнародна економіка.

1997 рік — закінчив магістратуру КНЕУ з червоним дипломом, спеціальність — Управління міжнародним бізнесом.

1997—2000 роки — навчання в аспірантурі Інституту міжнародних відносин, кафедра — міжнародні економічні відносини.

Під час навчання в КНЕУ проходив практику в Університеті науки і техніки штату Айова, США, брав участь у міжнародних студентських конференціях.

У 2002 році - після здачі 14-и кваліфікаційних іспитів і отримання необхідної практики став членом Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА) - однієї з найвідоміших міжнародних організацій з бухгалтерського обліку, з 2007 року - почесний член (Fellow) даної Асоціації.

2004 році закінчив програму MBA міжнародної бізнес-школи INSEAD (Франція, Сінгапур). Після закінчення бізнес-школи пройшов практику в інвестиційному банку Merrill Lynch.

2005 рік - асоційований член (ASI) Лондонського інституту цінних паперів та інвестицій (Securities & Investment Institute), сертифікат 3-го рівня, цінні папери, похідні фінансові інструменти (Certificate in Investments, Securities & Financial Derivatives).

Родина

Одружений. Юрій та Ірина виховують трьох дітей.

Кар'єра

У 1992 - 1993 рр. - займав посаду аналітика в Українській фінансовій групі.

У 1995 - 1996 рр. - робота в ПАТ "Укрінбанк" на посаді спеціаліста 2-ї категорії управління зовнішньоекономічної діяльності міжнародних розрахунків.

У 1998 - 2002 рр. - займав різні посади в підрозділі менеджмент-консалтингу провідної міжнародної компанії в сфері надання аудиторських і консультаційних послуг PricewaterhouseCoopers (Coopers & Lybrand до злиття з Price Waterhouse), остання з яких - старший консультант з питань управління, працював у відділі управлінського консультування.

З 2002 року - брав участь в проекті з розробки стратегії НАК Нафтогаз України і проект зі створення вертикально-інтегрованої нафтової компанії як помічник заступника голови правління. З того часу і до сих пір співпрацює з цією компанією, займаючи різні посади - помічника заступника голови правління, керівника підрозділу корпоративних фінансів, головного радника голови правління, позаштатного радника голови правління, директора з розвитку бізнесу.

У 2004 - 2005 рр. - займав посади начальника Управління планування фінансово-господарської діяльності, начальника Управління корпоративних фінансів, заступника начальника Департаменту економіки і цінової політики НАК Нафтогаз України.

У 2005 - 2006 рр. - робота в інвестиційно-банківському підрозділі лондонського відділення банку Merrill Lynch.

У 2006 - 2007 рр. - став радником, а потім головним радником голови правління НАК Нафтогаз України.

У 2008 - 2010 рр. - займав посаду старшого віце-президента і головного операційного директора фонду приватних інвестицій Амстар Європа (міжнародна група фондів Амстар зі штаб квартирою в Денвері, США).

У 2008 - 2014 рр. - був запрошений виступити як один з організаторів реструктуризації міжнародних боргів НАК Нафтогаз України (шляхом обміну на випущені єврооблігації) на посаді позаштатного радника голови правління НАК Нафтогаз України. Після зміни керівництва компанії в 2010 році Юрій був залишений позаштатним радником.

У 2010 році заснував інвестиційну компанію ЕйВайЕй Кепітал (AYA Capital).

13 листопада 2018 був призначений на посаду виконавчого директора НАК Нафтогаз України.

17 липня 2020 року Юрій Вітренко покинув пост виконавчого директора НАК «Нафтогаз України».

21 грудня 2020 року постановою Кабінету Міністрів України з 22 грудня 2020 року призначений першим заступником міністра енергетики України і став тимчасово виконуючим обов'язки міністра.

28 квітня 2021 року Вітренко призначений Головою НАК "Нафтогаз України".

1 листопада 2022 року Кабінет Міністрів України звільнив Юрія Вітренка з посади голови правління НАК «Нафтогаз України».

Захоплення

Тренувався в ФК "Динамо" (Київ). Займається гірськими лижами, член Українського гірськолижного клубу. Захоплюється гольфом і бере участь в змаганнях з цього виду спорту. Захоплюється кайт-серфінгом.

01.11.2022